Wolontariat Harcerski w Szkole

Harcerstwo od ponad stu lat wychowuje dzieci i młodzież, starając się wspierać w tym rodziny i szkoły. ZHR jest w trakcie realizacji dużego projektu, który obrazuje partnerstwo szkoły i harcerstwa w wychowaniu kolejnych pokoleń.

wolontariat_plakat-na-szybe-a3

Wolontariat Harcerski w Szkole to program składający się z trzech części:

1. Projekt „Solidarność społeczna i wyzwania współczesności”– w prowadzonych przez ZHR działaniach uczestnicy podniosą swoje kompetencje związane z pierwszą pomocą i radzeniem sobie w trudnych sytuacjach oraz podzielą się zdobytymi umiejętnościami z rówieśnikami.

2. Projekt „Poszukiwanie tożsamości i solidarność międzypokoleniowa” – w czasie trwania projektu młodzi ludzie będą włączali się w wolontariat i działania na rzecz upamiętniania Żołnierzy Niezłomnych.

3. Projekt „Rozwój aktywności młodych” – w projekcie znalazły się działania programowe aktywizujące młodych ludzi.

Obecnie trwa konkurs „Drużyna w szkole”, który jest skierowany do drużyn i gromad ZHR i stanowi platformę dobrych praktyk ze współpracy na polu drużyna-szkoła. >>czytaj dalej…

KLIKNIJ I POBIERZ PLAKAT WOLONTARIATU HARCERSKIEGO W SZKOLE!

AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE PROJEKTU:

Projekt realizowany przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej i Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego jest dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.