FORMA PODSTAWOWA
Podstawowa forma logotypu składa się ze znaku graficznego (lilijki ZHR) oraz hasła umieszczonego pod znakiem (pełnej nazwy Związku). Lilijka harcerska będąca symbolem ZHR (tradycyjna lilijka przepasana w węźle biało-czerwoną szarfą) została zaprojektowana w 1989 r. przez hm. Małgorzatę Wojtkiewicz z Sopotu.

logotyp_ZHR_forma_podstawowa

FORMY UZUPEŁNIAJĄCE
Dopuszcza się stosowanie poniższych form uzupełniających logotypu. Wszędzie gdzie to możliwe, zaleca się stosowanie formy podstawowej.

logotyp_ZHR_forma_uzupelniajacalogo_ZHR_z_napisem_na_znakulogotyp_ZHR_forma_uzupelniajaca_poziome

DOPUSZCZONE WARIANTY
Wszędzie gdzie to możliwe zaleca się stosowanie znaku w formie podstawowej. Dopuszcza się stosowanie znaków w wersjach z cieniem w kolorze ciemnym oraz bez cienia.

logo_ZHR_sam_znak_ciemny_cienlogo_ZHR_sam_znak_jasny_cien

Lilijka instruktorska ZHR nadawana jest instruktorkom/instruktorom ZHR po zdobyciu stopnia przewodniczki/przewodnika. Ponadto lilijka instruktorska ZHR jest numerowana i wydawana ze stosowną legitymacją. Noszona jest na środku fałdy lewej kieszeni bluzy mundurowej.

Lilijka instruktorska ZHR

Logo Organizacji Harcerek