455 pielgrzymów do Matki Bożej

Zakończyliśmy internetową rejestrację uczestników tegorocznej XXXV Harcerskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zarejestrowało się 455 osób. Od trzech lat jest nas na pielgrzymce coraz więcej!

W tym roku swoje uczestnictwo potwierdziły drużyny i instruktorzy m.in ze środowisk łódzkiego, górnośląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, pomorskiego, a także z Bydgoszczy, Lublina, Zamościa, Krakowa, Szczecina i Siedlec. Dziś rozpoczynamy o 21.00 Apelem Jasnogórskim (bazy czynne od godziny 18.00) potem ognisko z rozważaniami stacji Drogi Światła, a na ścieżce wędrowniczej zwiedzanie Jaskini Olsztyńskiej oraz nocna wędrówka ekstremalną Drogą Krzyżową.

W sobotę czeka nas gra miejska, uroczyste wejście XXXV Pielgrzymki Harcerskiej do Kaplicy Cudownego Obrazu i odnowienie Aktu Zawierzenie ZHR Matce Bożej. Potem koncert współczesnej muzyki chrześcijańskiej i nocne czuwanie w Jasnogórskiej Bazylice. Dla instruktorów zaplanowano kominek-spotkanie z Przewodniczącym ZHR hm. Grzegorzem Nowikiem. Niedzielna tradycja to apel podsumowujący pielgrzymkę oraz wspólna Eucharystia z kombatantami Armii Krajowej na Jasnogórskim Szczycie.

Szczegóły na www.jasnagora.zhr.pl i www.facebook.com/pielgrzymkazhr.

Zapraszamy wszystkich do udziału w XXXV Pielgrzymce Harcerskiej na Jasną Górę. Przez całą pielgrzymkę istnieje możliwość rejestrowania się bezpośrednio w bazach.

Sztab Organizacyjny XXXV Pielgrzymki Harcerskiej na Jasną Górę.