Zaproszenie na Konferencję Instruktorską

Anna Malinowska20 września 20213min103
Serdecznie zapraszam na konferencję instruktorską „Organizacje harcerskie i skautowe w nowej rzeczywistości. Wędrówka ku przyszłości”, która odbędzie się 9 października 2021 roku.

Drogie Druhny, Drodzy Druhowie,
mija drugi rok, kiedy jako społeczeństwo mierzymy się z obostrzeniami i ograniczeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od wielu miesięcy funkcjonujemy w sytuacji dalece odbiegającej od normy. Jako instruktorzy zmierzyliśmy się z zawieszeniem bezpośredniej działalności drużyn, nietypowymi akcjami letnimi, z przeniesieniem harcerstwa do wirtualnego świata. Czy poradziliśmy sobie w pandemicznej rzeczywistości? W jaki sposób izolacja zmieniła nasze myślenie o tym, co ważne? Czy i jak wpłynęła na system wartości młodych ludzi? Czy była wyłącznie zagrożeniem czy również szansą rozwoju? Jakie są konsekwencje w sferze relacji ze względu na ograniczony kontakt
z rówieśnikami?

Wiele instytucji i organizacji wyraża troskę o stan psychiczny dzieci oraz młodzieży spowodowany epidemią, która w znaczny sposób zaburzyła relacje międzyludzkie, a także osłabiła odporność psychiczną i społeczną. Powstają kolejne raporty ukazujące wyzwania i rekomendacje z obszaru wychowania, profilaktyki oraz zdrowia psychicznego. Jako wychowawcy powinniśmy je poznać i przeanalizować. To właśnie dzieci i młodzież opisani w tychże raportach stają się członkami drużyn harcerskich i skautowych. Warto zastanowić się nad ich kondycją oraz potrzebami.Działamy w różnych organizacjach, ale łączy nas troska o wszechstronny rozwój młodego człowieka.

Serdecznie zapraszam na konferencję instruktorską „Organizacje harcerskie i skautowe w nowej rzeczywistości. Wędrówka ku przyszłości”, która odbędzie się 9 października 2021 roku. Zachęcam do wysłuchania specjalistów, do twórczej dyskusji, do podzielenia się swym doświadczeniem. Niech to instruktorskie spotkanie dostarczy nam wiedzy, pobudzi do refleksji i sprawi, że będziemy potrafili wzmocnić pracę wychowawczą w swoich organizacjach.

Więcej informacji na stronie www.calymzyciem.pl/forum/

Czuwaj!

hm. Małgorzata Siergiej
komendantka konferencji

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger