Za nami XXXIX Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę

Barbara Sobieska12 września 20212min214
Zakończyła się XXXIX Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę. Hasło tegorocznej Pielgrzymki to "OTO JA SŁUŻEBNICA PAŃSKA".

Za nami wyjątkowe 3 dni harcerskiego spotkania na Jasnej Górze. Ponad 900 zgłoszonych uczestników pojawiło się w Częstochowie, aby wziąć udział w XXXIX Pielgrzymce ZHR.

W zależności od wyboru konkretnej ścieżki na uczestników czekał różnorodny program w piątek odbyło się wspólne rozpoczęcie Drogą Krzyżową na Wałach Jasnej Góry, ognisko dla uczestników oraz instruktorów. Dla harcerek, harcerzy, wędrowniczek, wędrowników oraz instruktorek i instruktorów przygotowane były osobne ścieżki programowe –  warsztaty, gry terenowe, konferencja „Jestem powołany do…”, tradycyjne czuwanie.

Tegoroczna Pielgrzymka była okazją do szczególnego odkrycia śladów życia siostry Róży Marii Czackiej, polskiej zakonnicy, opiekunki niewidomych, założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi oraz Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

XXXIX Pielgrzymka Harcerska na Jasną Górę była kolejną okazją do zawierzenia naszego Związku opiece Matki Boskiej, a także możliwością lepszego przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej.

Do zobaczenia za rok!