Zasady organizacji zbiórek

Anna Malinowska10 kwietnia 20212min808
Naczelnictwo ZHR zdecydowało o nieprzedłużaniu ograniczeń w działalności Związku wprowadzonych w okresie świątecznym. Tym samym działalność ZHR może być prowadzona wg zasad obowiązujących przed 27 marca 2021 r.

Druhny i Druhowie!

Przypominamy, że warunkiem odbywania zbiórek w przestrzeni publicznej (na powietrzu) oraz w harcówkach i innych pomieszczeniach, jest bezwzględne przestrzeganie określonych przez Naczelnictwo ZHR „Zasad prowadzenia działań bezpośrednich przez jednostki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej”.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną, Naczelnictwo zaleca, aby wszelkie możliwe działania bezpośrednie (zbiórki) były prowadzone na powietrzu, ze ścisłym przestrzeganiem celów zbiórki, trybu zgłaszania zbiórki, ilości uczestników oraz stosowanych środków bezpieczeństwa (maseczki, odległości, dezynfekcja, dystans pomiędzy uczestnikami). Przestrzeganie tych zasad jest niezwykle ważne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Naczelnictwo rozpoczęło konsultacje z komendantkami i komendantami chorągwi oraz przewodniczącymi zarządów okręgów, w celu ustalenia dalszych zasad bezpośredniego funkcjonowania Związku po 18 kwietnia 2021 r.

Czuwaj!
Naczelnictwo ZHR