Rusza program wychowawczo-edukacyjny Tobie Polsko

Adam Paczyna10 kwietnia 20214min197
Tobie Polsko to nowa oferta programu wychowawczo-edukacyjnego na rok harcerski 2021-2022.

Rusza program wychowawczo-edukacyjny Tobie Polsko.

Pomimo zmiany organizacyjnej instruktorzy Okręgu Górnośląskiego ZHR nie zaprzestali działania i wychodzą z ofertą skierowaną do wszystkich harcerek i harcerzy. Efektem działań jest stworzenie propozycji programowo-edukacyjnej, której celem jest upamiętnienie mniej znanej, ale jednakowo ważnej polskiej ścieżki do niepodległości, jaką są Powstania Śląskie.

Program składać się będzie z czterech etapów, a zakończony będzie wspólnym spotkaniem. Oferta zawiera w sobie możliwość zdobycia Odznaki Tobie Polsko, realizacja scenariusza powstańczego w formie gry, upamiętnienie grobów powstańczych rozsianych po całej Polsce,  konferencje popularnonaukowe o tematyce powstańczej oraz udział w trzech warsztatach w formie zdalnej do wyboru, których tematyka skupia się przede wszystkim na kulturze śląskiej.

Pozostałe wydarzenia m.in. jak wjazd generała LeRond’a do Opola będą transmitowane w serwisach społecznościowych, a najważniejsze treści prezentowane będą w gazetce programowej Kuryer Śląski.

I etap programu, który odbędzie się w miesiącach maj-lipiec będzie zawierać w sobie:

• Rejestrację., która rusza już 20 kwietnia
  • Możliwość rozpoczęcia zdobywania odznaki
  • Ognisko Powstańcze
  • scenariusze powstańcze w wyjątkowych miastach Górnego Śląska

Szczegóły następnego etapu już w lipcu!

Jeżeli chcesz uderzyć w patriotyczny ton, a interesują Cię wielowątkowe, niejednolite wydarzenia historyczne wywołujące do dzisiaj emocje i stanowią świetną podstawę do działania z harcerkami i harcerzami to jest to Twoja programowa odpowiedź.

Dołączyć możesz w każdym momencie trwania programu, a uczestnictwo w nim nie stanowi warunku do udziału w przyszłorocznym czerwcowym Zlocie.

Po szczegóły zapraszamy na www.tobiepolsko.zhr.pl

Do zobaczenia na Górnym Śląsku!

phm. Mateusz Dybka
Komendant Tobie Polsko ZHR