Rusza program wychowawczo-edukacyjny Tobie Polsko

Adam Paczyna10 kwietnia 20214min221
Tobie Polsko to nowa oferta programu wychowawczo-edukacyjnego na rok harcerski 2021-2022.

Rusza program wychowawczo-edukacyjny Tobie Polsko. 

Tobie Polsko to nowa oferta programu wychowawczo-edukacyjnego na rok harcerski 2021-2022.

Pomimo zmiany organizacyjnej instruktorzy Okręgu Górnośląskiego ZHR nie zaprzestali działania i wychodzą z ofertą skierowaną do wszystkich harcerek i harcerzy. Efektem działań jest stworzenie propozycji programowo-edukacyjnej, której celem jest upamiętnienie mniej znanej, ale jednakowo ważnej polskiej ścieżki do niepodległości, jaką są Powstania Śląskie.

Program składać się będzie z czterech etapów, a zakończony będzie wspólnym spotkaniem. Oferta zawiera w sobie możliwość zdobycia Odznaki Tobie Polsko, realizacja scenariusza powstańczego w formie gry, upamiętnienie grobów powstańczych rozsianych po całej Polsce,  konferencje popularnonaukowe o tematyce powstańczej oraz udział w trzech warsztatach w formie zdalnej do wyboru, których tematyka skupia się przede wszystkim na kulturze śląskiej.

Pozostałe wydarzenia m.in. jak wjazd generała LeRond’a do Opola będą transmitowane w serwisach społecznościowych, a najważniejsze treści prezentowane będą w gazetce programowej Kuryer Śląski.

I etap programu, który odbędzie się w miesiącach maj-lipiec będzie zawierać w sobie:

  • Rejestrację., która rusza już 20 kwietnia
  • Możliwość rozpoczęcia zdobywania odznaki
  • Ognisko Powstańcze
  • scenariusze powstańcze w wyjątkowych miastach Górnego Śląska

Szczegóły następnego etapu już w lipcu!

Jeżeli chcesz uderzyć w patriotyczny ton, a interesują Cię wielowątkowe, niejednolite wydarzenia historyczne wywołujące do dzisiaj emocje i stanowią świetną podstawę do działania z harcerkami i harcerzami to jest to Twoja programowa odpowiedź.

Dołączyć możesz w każdym momencie trwania programu, a uczestnictwo w nim nie stanowi warunku do udziału w przyszłorocznym czerwcowym Zlocie.

Po szczegóły zapraszamy na www.tobiepolsko.zhr.pl

Do zobaczenia na Górnym Śląsku!

phm. Mateusz Dybka
Komendant Tobie Polsko ZHR

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger