Zmiana formy Zlotu „Tobie Polsko”

Adam Paczyna30 marca 20212min506
Zlot „Tobie Polsko” zaplanowany na przełomie kwietnia i maja 2021 roku zmienia formę.

„(…) czuwaj – kiedy światło na górach daje znak –
wstań i idź (…)”. Zbigniew Herbert, „Przesłanie Pana Cogito”

I my, czuwajmy, nie pozwólmy, żeby rozpalone światło pamięci o Powstańcach Śląskich zagasło! Wstańmy. Śmiało, z prawdziwie harcerską radością, połączmy się i dajmy świadectwo pamięci.

Zlot „Tobie Polsko” organizowany przez Okręg Górnośląski ZHR ze względu na obecną sytuację epidemiczną i troską o zdrowie harcerek i harcerzy zmienia formułę i zostaje przemianowany na całoroczny program edukacyjno-wychowawczy „Tobie Polsko”. Program będzie realizowany w drużynach harcerskich, wędrowniczych i gromadach zuchowych, a oparty będzie o wykonywanie zadań i podążanie ścieżką mającą na celu upamiętnienie 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Zwieńczeniem programu będzie spotkanie drużyn w przyszłym roku na wspólnym zlocie.

Program wychowawczo-edukacyjny „Tobie Polsko” jest dedykowany dla drużyn oraz gromad Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zarówno Organizacji Harcerek, jak i Organizacji Harcerzy a włączenie się w upamiętnienie tej jednej z najtrudniejszych, ale jakże pięknej polskiej drogi do niepodległości będzie możliwe na każdym etapie trwania programu. Jednym z filarów programu wychowawczo-edukacyjnego „Tobie Polsko” będzie działanie w oparciu o zdobywanie odznaki okolicznościowej. Zgodnie z podjętą uchwałą Naczelnictwa nr 406/2 z dnia 23.03.2021 wprowadzony został regulamin odznaki do zdobycia, której wszystkich serdecznie zachęcamy. Szczegółowe propozycje programowe zostaną przekazane w terminie do 10 kwietnia 2021 roku.