Zlot „Tobie Polsko”

Adam Paczyna15 marca 20213min278
Zlot „Tobie Polsko” to największe spotkanie harcerek i harcerzy upamiętniające setną rocznicę III Powstania Śląskiego, w ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zlot odbędzie się w dniach 29.04. – 03.05.2021 roku w Bytomiu i Opolu.

Główna ścieżka programowa, na którą składać się będą m. in. gry terenowe, możliwość zwiedzenia najważniejszych obiektów zabytkowych takich jak: Kopalnia Guido, Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Czynu Powstańczego, Muzeum Powstań Śląskich oraz koncert; będzie uzupełniona przez dodatkowo realizowane, odrębne elementy takie jak konferencja poświęcona historii powstań śląskich, nagranie teledysku o zlocie oraz udział w warsztatach (w ofercie zaplanowanych jest  ponad 30). Program zlotu realizowany będzie w dwóch województwach: śląskim i opolskim, między którymi harcerki i harcerze przemieszczać się będą specjalnie dedykowanymi Pociągami Powstańczymi. Dwa miasteczka zlotowe, które będą udostępnione dla lokalnej społeczności podkreślą klimat oraz różnorodność kulturową regionu w jakim odbywa się Zlot.

Na zlot zaproszone są ZZ-ty drużyn harcerskich oraz drużyny wędrownicze, brać instruktorska i gromady zuchowe.

Okręg Górnośląski ZHR czuje się odpowiedzialny za opowiedzenie śląskiej ścieżki do niepodległości Rzeczypospolitej. Całość obchodów, w ramach których realizowany jest Zlot „Tobie Polsko” zamyka się  w programie edukacyno-wychowawczym Tobie Polsko ZHR. Innymi nie mniej ciekawymi elementami programu są m. in. odznaka Tobie Polsko, w ramach której uczestnicy wydarzenia poznają historię Powstań Śląskich oraz będą mieli okazję wczuć się w śląski klimat poprzez obcowanie z etnolektem śląskim, kulturą oraz tradycjami.
Program edukacyjno-wychowawczy Tobie Polsko ZHR zamyka klamrą uroczystości Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej mające za zadanie uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po więcej informacji zapraszamy na tobiepolsko.zhr.pl.

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger