Harcerskie spotkanie w Poniatowicach

Jan Garnecki2 marca 20212min115
28 lutego w Poniatowicach niedaleko Oleśnicy spotkali się członkowie różnych organizacji harcerskich i młodzieżowych. Tak Dzień Myśli Braterskiej świętowało najmłodsze środowisko dolnośląskiego ZHR-u. Przeczytajcie, jak zapamiętała to jedna z uczestniczek.

– Jak wiemy, 22 luty to ważna data dla wszystkich skautów i harcerzy. Tego dnia świętujemy urodziny założycieli skautingu – Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Z tej okazji spotkaliśmy się w Poniatowicach w ostatni dzień lutego w gronie kilku organizacji harcerskich. Odwiedzili nas przedstawiciele Skautów Króla, Royal Rangersów, Związku Harcerstwa Polskiego oraz młodzież z Oleśnickiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Nie zabrakło również naszych przyjaciół z ostrzeszowskiego środowiska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – relacjonuje druhna Monika Juszczak z Poniatowic.

Jak dodaje, organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczne wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz spotkań harcerskich – Jako drużyna z Poniatowic, pragniemy, począwszy od 2021 roku, zacząć coroczne obchody tego święta.

W programie tegorocznych obchodów znalazły się m.in. harcerska Msza Św. w kościele NMP Królowej Polski w Poniatowicach, gry i zabawy, ognisko z kiełbaskami oraz tradycyjna zupa grochowa. Uczestnicy mieli również okazję wpisać się do pamiątkowej księgi poniatowickiej drużyny.

– Ponieważ główną ideą tego wydarzenia było jedność w imię braterstwa, bardzo ucieszył nas udział innych organizacji harcerskich. Zawsze jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi. W końcu „Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza” – dodaje druhna Monika.

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger