Spotkanie z bp Józefem Guzdkiem, delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy i Skautów

Anna Malinowska21 lutego 20213min45
20 lutego w sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego delegacja ZHR wzięła udział w spotkaniu z bp Józefem Guzdkiem, delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy i Skautów.

Omówiono działalność organizacji harcerskich w czasie minionego roku oraz trudności i wyzwania z jakim musiały się mierzyć. W związku ze zbliżającym się liturgicznym wspomnieniem bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego Ordynariusz Wojskowy przewodniczył Eucharystii w katedrze polowej WP (kazanie biskupa polowego). Eucharystię koncelebrowali ks. Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Ordynariatu Polowego, ks. ppor. SOP Piotr Zamaria, koordynujący duszpasterstwo harcerzy oraz kapelani organizacji harcerskich i skautowych.

We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele poszczególnych organizacji harcerskich w dopuszczalnym przez przepisy epidemiczne limicie. W nawie głównej szpaler utworzyli harcerze z 5 Wodzisławskiej Drużyny Harcerzy ZHR „Wilki” im. 5 Brygady Wileńskiej AK.

W wydarzeniu poza ZHR udział reprezentanci władz ZHP, Skautów Europy i ZHP poza Granicami Kraju.

fot. Krzysztof Stępkowski