Z Prezydentem RP o działaniu w pandemii

Anna Malinowska29 stycznia 20213min111
W piątek 29 stycznia w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z organizacjami harcerskimi oraz charytatywnymi, które uczestniczą w walce ze skutkami pandemii koronawirusa.

Prezydent  podziękował wolontariuszom, którzy z zaangażowaniem pełnili i wciąż pełnią służbę w dobie walki pandemią. Przedstawiciele organizacji podzielili się swoimi doświadczeniami t trudnościami z jakimi mierzą się w walce z pandemią.

Organizacje harcerskie zaprezentowały przegląd swoich wielowymiarowych działań: od wspierających służby medyczne poprzez wsparcie dzieci i młodzieży w trudnym dla całego systemu edukacji wyzwaniu, jakim jest nauka zdalna. Przedstawiciele organizacji harcerskich podkreślali jak ważna była siła lokalnych inicjatyw instruktorek i instruktorów, którzy odpowiadali na realne społeczne potrzeby.