Spotkanie „Młodzi w Pałacu” – ZHR na rzecz walki z pandemią

Anna Malinowska28 stycznia 20214min83
W czwartek 28 stycznia odbyło się spotkanie z cyklu "Młodzi w Pałacu" w którym udział wzięli przedstawiciele organizacji harcerskich oraz doradca prezydenta Łukaszem Rzepeckim. Tematem spotkania były działania organizacji harcerskich na rzecz walki z pandemią i pomysły na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

W czwartek 28 stycznia odbyło się spotkanie z cyklu „Młodzi w Pałacu” w którym udział wzięli przedstawiciele organizacji harcerskich oraz doradca prezydenta Łukaszem Rzepeckim. Tematem spotkania były działania organizacji harcerskich na rzecz walki z pandemią i pomysły na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

Podczas spotkania istotnymi tematami były współczesne problemy młodych instruktorów na rynku pracy oraz harcerski program „Całym życiem” mający za zadanie skupić społeczność wszystkich członków ruchu harcerskiego i skautowego w Polsce. Program jest nową formą wsparcia dla organizacji harcerskich, będących ważnym partnerem państwa w działaniach na rzecz rozwoju i wychowywania młodych ludzi.

Debatowano również o doskonale funkcjonującym pogotowiu harcerskim, które m.in. włączyło się w inicjatywę szycia maseczek dla szpitali podczas epidemii czy realizację zakupów dla osób starszych. Podjęto również temat pomysłów na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej reprezentował Sekretarz Generalny ZHR hm. Wiesław Turzański oraz phm. Martyna Rutkowska. W spotkaniu poza ZHR wzięli udział przedstawiciele: Związku Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka” im. Henryka Wieczorkiewicza, Royal Rangers Polska oraz Skautów Króla.W trakcie spotkania omówiono m.in. aktualne problemy młodych instruktorów na rynku pracy oraz harcerski program „Całym życiem”, którego celem jest skupienie wszystkich członków ruchu harcerskiego i skautowego w Polsce. Program „Całym życiem” jest nową formą wsparcia dla organizacji harcerskich, które uważane są za ważnego partnera państwa w działaniach na rzecz wychowywania młodych ludzi.

Poruszono również temat pogotowania harcerskiego, które bardzo aktywnie włączyło się w walkę z pandemią m.in. poprzez inicjatywę szycia maseczek dla szpitali podczas epidemii czy realizację zakupów dla osób starszych.

Poddjęto również temat pomysłów na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.


„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger