Spotkanie „Młodzi w Pałacu” – ZHR na rzecz walki z pandemią

Anna Malinowska28 stycznia 20214min83
W czwartek 28 stycznia odbyło się spotkanie z cyklu "Młodzi w Pałacu" w którym udział wzięli przedstawiciele organizacji harcerskich oraz doradca prezydenta Łukaszem Rzepeckim. Tematem spotkania były działania organizacji harcerskich na rzecz walki z pandemią i pomysły na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

W czwartek 28 stycznia odbyło się spotkanie z cyklu „Młodzi w Pałacu” w którym udział wzięli przedstawiciele organizacji harcerskich oraz doradca prezydenta Łukaszem Rzepeckim. Tematem spotkania były działania organizacji harcerskich na rzecz walki z pandemią i pomysły na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

Podczas spotkania istotnymi tematami były współczesne problemy młodych instruktorów na rynku pracy oraz harcerski program „Całym życiem” mający za zadanie skupić społeczność wszystkich członków ruchu harcerskiego i skautowego w Polsce. Program jest nową formą wsparcia dla organizacji harcerskich, będących ważnym partnerem państwa w działaniach na rzecz rozwoju i wychowywania młodych ludzi.

Debatowano również o doskonale funkcjonującym pogotowiu harcerskim, które m.in. włączyło się w inicjatywę szycia maseczek dla szpitali podczas epidemii czy realizację zakupów dla osób starszych. Podjęto również temat pomysłów na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej reprezentował Sekretarz Generalny ZHR hm. Wiesław Turzański oraz phm. Martyna Rutkowska. W spotkaniu poza ZHR wzięli udział przedstawiciele: Związku Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka” im. Henryka Wieczorkiewicza, Royal Rangers Polska oraz Skautów Króla.

W trakcie spotkania omówiono m.in. aktualne problemy młodych instruktorów na rynku pracy oraz harcerski program „Całym życiem”, którego celem jest skupienie wszystkich członków ruchu harcerskiego i skautowego w Polsce. Program „Całym życiem” jest nową formą wsparcia dla organizacji harcerskich, które uważane są za ważnego partnera państwa w działaniach na rzecz wychowywania młodych ludzi.

Poruszono również temat pogotowania harcerskiego, które bardzo aktywnie włączyło się w walkę z pandemią m.in. poprzez inicjatywę szycia maseczek dla szpitali podczas epidemii czy realizację zakupów dla osób starszych.

Poddjęto również temat pomysłów na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.