Druhny i Druhowie!
W związku ze zwolnieniem się miejsca stypendialnego z puli ZHR, otwarty zostaje nabór wniosków!
Na czym polega bycie Stypendystą FDNT i co trzeba zrobić by zdobyć stypendium?
Stypendium podzielone jest na dwa pakiety odpowiadające codziennym wydatkom uczniów: socjalny i naukowy. Za pieniądze z pakietu socjalnego stypendyści mogą opłacić koszty dojazdu do szkoły, zakwaterowania w bursie, kupna odzieży. Pakiet naukowy przeznaczają na książki, opłaty za Internet, dodatkowe lekcje, zakup instrumentów muzycznych itp. W sumie miesięcznie stypendyści otrzymują do 320 zł.
Program stypendialny obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno-integracyjnym w jednym z największych miast Polski. Ponadto, przez kilka lat podczas ferii zimowych w Warszawie i Krakowie odbywały się obozy języka niemieckiego i angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W ciągu roku szkolnego stypendyści spotykają się w gronie diecezjalnym na rekolekcjach, zimowiskach, dniach skupienia. Nad ich formacją czuwają księża koordynatorzy.
Podopieczni Fundacji są zachęcani do angażowania się w działania o charakterze wolontariatu. Stypendyści podejmują się pomocy w domach dziecka, domach pomocy społecznej, a także przy parafiach, czy we własnym środowisku, np. pomagając kolegom w nauce. Brzmi znajomo? 🙂

- Kryteria ubiegania się o stypendium:
– wiek – uczniowie szkoły podstawowej po I semestrze 7 klasy, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych,
– średnia ocen w szkole podstawowej, gimnazjum powyżej 4,8, a w liceum powyżej 4,5,
– dochód na osobę w rodzinie na miesiąc do 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto,
– zamieszkanie na wsi lub w małym mieście do 20 000 mieszkańców.
Krok po kroku:
Jeśli chcesz ubiegać się o stypendium należy, w terminie do 10.01 wysłać do hm. Agnieszki Borkowskiej HR – która w ZHR pełni funkcję Koordynatorki ds. stypendiów z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na adres agniecha@zhr.pl zgłoszenie, które będzie zawierać:
– przedstawienie sytuacji szkolnej i rodzinnej,
– miejsce zamieszkania,
– opinię napisaną przez Twojego bezpośredniego przełożonego w organizacji (drużynowy/a, hufcowy/a itp.),
– zaangażowanie w obchody Dnia Papieskiego (indywidualne, z zastępem, drużyną itd.) – jeśli miało miejsce.
Najważniejsze jednak by w wiadomości przedstawić siebie. Kim jesteście, co robicie i w czym, Waszym zdaniem, pomoże Wam stypendium.
Więcej informacji na stronie: www.dzielo.pl w zakładce STYPENDIUM. Jeśli tam nie znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania, prześlijcie je na adres koordynatora.