XX DZIEŃ PAPIESKI – TOTUS TUUS

Barbara Sobieska14 października 20203min24
DZIEŁO NA TEN CZAS…

Wielu z nas jeszcze nie było na świecie, kiedy miał miejsce pierwszy Dzień Papieski w 2001 roku. W tamtym czasie Jan Paweł II był jeszcze wśród nas. Papież Polak szczególnie swoją myślą, troską i modlitwą otaczał najsłabszych, czyli chorych i cierpiących, dzieci oraz osoby w podeszłym wieku.

ZHR od samego początku współtworzył i był uczestnikiem Dni Papieskich. Jesteśmy powołani do pełnienia służby innym, zwłaszcza słabszym. Stąd rok 2020 jest dla nas wyjątkowy, ponieważ trapi nas wirus i pomocy naszej potrzebują szczególnie osoby starsze i niedołężne. A dodatkowo w obecnym roku minęła setna rocznica urodzin Karola Wojtyły.

Dzisiaj, 11 października, obchodzimy XX Dzień Papieski. Tym razem hasłem jest: TOTUS TUUS (Cały Twój), zawołanie Karola Wojtyły, w którym oddaje swe losy w ręce Matki Bożej.

Samo wspominanie świętego Jana Pawła II jest niewystarczające, potrzebna jest jeszcze modlitwa i rozważanie Jego słów, ale niewątpliwie wspaniałym dodatkiem jest „żywy pomnik JPII”, tzn. wspólny dar dla młodych dziewcząt i chłopców, którzy obdarzeni talentami, nie mają możliwości ich rozwijać.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zbiera pieniądze na stypendia dla naszych sióstr i braci.

Każdy z nas może dołożyć małą cegiełkę do tego wielkiego dzieła.

Jak? SZYBKA AKCJA – JP2
do 31 października 2020 roku

KROK 1 roześlij SMSem, mailem, za pomocą mediów społecznościowych zaproszenie do 3 osób ze swoich najbliższych, przyjaciół i znajomych, aby wzięli udział w akcji Dzień Papieski:
DZIEŃ PAPIESKI – podaruj SMSa bliźniemu – słowo „STYPENDIA” na nr 74265 (koszt 4,92 zł)
lub jeśli masz taką możliwość wydrukuj i przygotuj karneciki oraz prośbę, by także oni przekazali tę wiadomość dalej do 3 osób

KROK 2 jeśli możesz, Ty także wyślij takiego SMSa na podany nr 74265: STYPENDIA

KROK 3 w chwili ciszy skieruj do świętego Jana Pawła II kilka słów modlitwy w intencji Jego dzieł.