Dolnoślązacy wyłonili najlepszą drużynę w chorągwi!

Jan Garnecki10 października 20203min105
Od 3 do 4 października pięć drużyn z Kalisza, Ostrzeszowa i Wrocławia rywalizowało o miano drużyny orlej Dolnośląskiej Chorągwi Harcerzy im. Orląt Lwowskich. 

Nasz turniej rozpoczął się na dworcu w Jaworze, w sobotę rano – wspomina pwd. Bartłomiej Kieruńczyk, komendant wydarzenia.

Pierwszym wyzwaniem stojącym przed rywalizującymi ze sobą drużynami było dotarcie na miejsce biwakowe. Po kilkukilometrowej wędrówce i znalezieniu turniejowej polany, harcerze przystąpili do przygotowania obiadów. Nie zabrakło im fantazji. Można było skosztować takich pyszności, jak puree ziemniaczane z kotletami mielonymi i mizerią, racuchy z nutellą i piankami, czy makaron w sosie śmietanowym ze szpinakiem i suszonymi pomidorami. Kolejnym punktem programu była gra terenowa dla zastępów.

DSC_0080
DSC_0039

W międzyczasie kadry drużyn poznały historię pobliskiego obozu KL Gross-Rosen oraz zmierzyły się ze sobą w zawodach strzeleckich. Zarówno wysiłki zastępów, jak i drużynowych i przybocznych były punktowane przez uważną kadrę turnieju.

Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku, by wspólnie pośpiewać i posłuchać… przede wszystkim wiatru. Po wszystkim uczestniczyliśmy jeszcze wspólnie we Mszy Św., którą odprawił dla nas kapelan chorągwi – o. pwd. Kazimierz Golec HR.

DSC_0175
DSC_0201

Niedzielny poranek upłynął na przygotowaniach do ostatniej konkurencji – pokazów musztry. Wreszcie podczas finałowego apelu poznaliśmy drużynę, która przez najbliższy rok będzie nosiła dumne miano orlej – najlepszej w chorągwi. Tegoroczny turniej wygrała 99 Wrocławska Drużyna Harcerzy im. Organizacji Małego Sabotażu „Wawer” pod komendą drużynowego – pwd. Macieja Mamysa.

Gratulację za wyrównaną walkę należą się również:

  • 14 Wrocławskiej Drużynie Harcerzy „Gawra”,
  • 48 Wrocławskiej Drużynie Harcerzy „Sokoły Wędrowne”,
  • V Kaliskiej Drużynie Harcerzy „Droga”,
  • 3 Drużynie Harcerzy im. gen. Władysława Andersa w Ostrzeszowie.

Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!

Relacja: pwd. Bartłomiej Kieruńczyk | Zdjęcia: ćw. Robert Ślusarczyk

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger