Modlimy się za Filipa

Barbara Sobieska29 sierpnia 20203min497
Nasz Druh Filip walczy z chorobą. Prosimy o modlitwę za Filipa!
Ponad 2 lata temu u naszego Druha Filipa diagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną. Rozpoczęła się walka – opieka medyczna, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, wynikająca z konieczności przeprowadzenia przeszczepu, mocne wsparcie modlitewne.
Udało się – od przeszczepu minęły prawie dwa lata. Filip wstąpił do koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego, rozpoczął studia.
Filip zawsze był aktywny – jest założycielem koszalińskiej szkoły modlitwy dla młodych „Oratorium”, członkiem Stowarzyszenia „Vocatio Dei”, Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, włączał się w liczne akcje w swoim regionie (Okręg Północno-Zachodni ZHR), a także te ogólnopolskie. Promował idee rejestracji  w bazie potencjalnych dawców szpiku, działał w Pogotowiu Harcerek i Harcerzy, podejmował liczne działania promocyjne. Jak sam podkreśla – „Przez ten czas starałem się odwdzięczyć moją modlitwą, za Wasz szturm do nieba, którego dokonaliście, kiedy zachorowałem. To cud, że Bóg wyciągnął mnie za uszy z tej strasznej choroby.”
Niestety od kilku dni Filip znów jest w szpitalu na oddziale transplantologii, przyjmuje chemię i walczy z chorobą, która wróciła.
Zwracamy się z prośbą o modlitwę za Filipa i wszystkich, którzy toczą walkę z chorobą.