Harcerska Akcja Letnia 2020

Barbara Sobieska17 lipca 20202min424
Obóz harcerski jest niezwykle ważnym elementem programu pracy z drużyną. To forma podsumowania pracy śródrocznej, a także dobrze zaplanowany czas rozwoju członków obozu. Właśnie na obozach przeżywa się niezapomniane przygody, zdobywa liczne sprawności, wzmacnia przyjaźnie na całe życie.

Działania w ramach tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej różnią się od tych organizowanych dotychczas. Ze względu na trudną sytuację jaka w wyniku pandemii dotknęła nas wszystkich zarówno przygotowania jak i zasady funkcjonowania półkolonii, kolonii oraz obozów są inne.

Dzięki dobrej współpracy w tym roku odbędzie się ok. 250 działań w ramach Akcji Letniej. Każdy Okręg podjął trud organizacji aktywności dla swoich członków. Kolonie i obozy to wydarzenia, na które zuchy i harcerze czekają cały rok. Jest to możliwość spędzenia czasu w gronie przyjaciół, w otoczeniu przyrody, wspólne przeżywanie przygód, szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ZHR wynikają z wytycznych MEN (dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży) i aneksu do instrukcji GIS (dla obozów pod namiotami do 50 osób).  Mają one na celu zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas HAL 2020.