E-szkolenie z wielkopolskimi terytorialsami

Barbara Sobieska30 czerwca 20203min137
Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili szkolenie medyczne dla Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej Okręg Wielkopolski. ZHR każdego lata organizuje wypoczynek dla dzieci. W tym roku, by zachować bezpieczeństwo, niezbędna będzie znajomość zasad epidemiologicznych związanych z pandemią COVID – 19.

Jak spędzić tegoroczne wakacje? Bezpiecznie. Tym razem szczególną uwagę trzeba poświęcić bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Żołnierze 12 WBOT na prośbę Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej Okręg Wielkopolski, wsparli kadrę wskazówkami na temat profilaktyki związanej z SARS CoV-2.

Od początku pandemii żołnierze WOT zdobyli spore doświadczenie w zakresie walki z koronawirusem. Właśnie weszliśmy w operację pk. „Trwała odporność”. Chętnie będziemy dzielić się swoim doświadczeniem. Wśród żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest sporo ratowników medycznych, którzy potrafią wyłożyć jakich zasad należy się trzymać, by uniknąć zakażenia COVID-19- tłumaczy płk Rafał Miernik – dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas wirtualnego spotkania omawiane było między innymi to na jakich aspektach sanitarnych powinni się skupić. Z uwagi na wirus, wypoczynek dzieci powinien odbywać się w mniejszych grupach. W e-szkoleniu wzięła udział kadra kierownicza. Nagranie online będzie udostępnione dla  wszystkich komend obozów i kolonii, których organizatorem jest ZHR.

Postanowiliśmy odbyć szkolenie online, bo to znacznie ogranicza kontakt i jest to bezpieczne rozwiązanie w obecnej sytuacji. Chcieliśmy przeszkolić kilkadziesiąt osób i rozsądnym wydaje się, aby te kilkadziesiąt osób, które będzie organizować różne obozy ograniczało kontakty w celu minimalizowania zagrożenia zakażeniem. Taką metodą można sprawnie przeszkolić całą naszą kadrę i nawet nie trzeba wychodzić z domu- mówi phm. Antoni Nowacki z Okręgu Wielkopolskiego ZHR.

Żołnierze prowadzący zajęcia to osoby, które odbyły odpowiednie szkolenia  (w tym ratownik medyczny). Terytorialsi wytłumaczyli czym jest COVID-19, jakie są jego objawy oraz jak działać, gdy podczas kolonii- obozu, opiekunowie zaobserwują niepokojące symptomy. Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony opiekunów, którzy mieli szansę również zadawać pytania żołnierzom. Terytorialsi odpowiadali m.in. na pytania dotyczące realizacji kwarantanny dla zespołów wypoczynkowych, profilaktyki osobistej i zespołowej.

e-szkolenie zorganizowano przy współpracy z Wojewodą Wielkopolskim

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger