Obozy pod namiotami – aktualizacja i aneks GIS

Anna Malinowska3 czerwca 20202min2791
W środę 3 czerwca br. Główny Inspektor Sanitarny wydał aneks do instrukcji w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami.

W środę 3 czerwca br. Główny Inspektor Sanitarny wydał aneks do instrukcji w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami w związku z epidemią COVID-19.

Dokument powstał jako wynik konsultacji odbywających się pomiędzy organizacjami harcerskimi objętymi honorowym protektoratem Prezydenta RP z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Organizacje harcerskie wspierał w tym procesie sekretarz stanu w KPRP Pan Wojciech Kolarski.

Aneks powstał na wniosek organizacji harcerskich i uzupełnia pod kątem specyfiki harcerskiej wydane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wytyczne dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży wydane w związku z epidemią COVID-19.

Aneks do instrukcji GIS w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami w związku z epidemią COVID-19

Instrukcja w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami