Wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży

Anna Malinowska29 maja 20202min357
Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć, przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas Harcerskiej Akcji Letniej w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że harcerskie obozy w 2020 r. będą mógł się odbyć, przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych. Należy jednak zaznaczyć, że sytuacja nadal jest dynamiczna i może ulec zmianie.

ZHR wraz z pozostałymi organizacjami harcerskimi uzgadnia z Głównym Inspektorem Sanitarnym dalsze rozwiązania dla obozów harcerskich. Spodziewamy się zakończenia tych konsultacji w pierwszym tygodniu czerwca.

Jutro, w sobotę 30 maja, odbędzie się spotkanie Naczelnictwa ZHR, które podejmie temat dalszych kroków powrotu do bezpośredniej działalności jednostek ZHR oraz organizacji Harcerskiej Akcji Letniej.

POBIERZ WYTYCZNE