25 lat kapłaństwa Kapelana Naczelnego ZHR

Barbara Sobieska27 maja 20204min326
Najserdeczniejsze życzenia kierujemy do naszego Kapelana ks. hm. Roberta "Prezesa" Mogiełki.

Ćwierć wieku temu Naczelny Kapelan ZHR – ks. hm Robert Mogiełka – przyjął z rąk abp Tadeusza Gocłowskiego święcenia kapłańskie. Przed wstąpieniem do Gdańskiego Seminarium Duchownego ks. Robert był harcerzem w trójmiejskim Bursztynowym Szczepie. Podczas studiów jego droga harcerska się urwała, ale jak tylko – jako młody wikary – trafił do Wejherowa, tamtejszy ZHR nie dał mu zapomnieć o swoim istnieniu. W następnych latach pracował na parafiach w Gdańsku i Kolbudach, a kilka lat temu trafił do Straszyna, gdzie w 2019 roku został mianowany dyrektorem Domu Rekolekcyjnego św. Wojciecha.

Przez całą kapłańską drogę towarzyszyła mu droga harcerska. W latach 2002 – 2009 pełnił rolę diecezjalnego duszpasterza harcerzy. W Pomorskiej Chorągwi Harcerzy przez lata był specjalistą od ścieżki wędrowniczej. Dziś pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Instruktorskiej Pomorskiej Chorągwi Harcerzy im. Tomasza Strzembosza. No i oczywiście jest Kapelanem Naczelnym ZHR.Dziękujemy Ci Robercie za 25 lat Twojej posługi. Jesteś zawsze z ZHRem w jego świetlanych, ale i trudnych momentach – wszędzie tam, gdzie powinieneś być.

Dziś co tydzień widzimy Cię odprawiającego harcerskie Msze święte on-line.

A później pijącego espresso…. duchowe espresso

Z okazji tego pięknego Jubileuszu pragniemy Życzyć Druhowi Kapelanowi wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, poczucia spełnienia, motywacji do działania. Jak najwięcej harcerskich przygód, przepysznej kawy i nietuczącego ciasta!

Dziękujemy!

W najbliższą niedzielę (31.05.) – jak co tydzień – Kapelan Naczelny ZHR hm. Robert Mogiełka odprawi Mszę Świętą, która będzie transmitowana online. – Harcerska Msza Święta Online

Zapraszamy również na cykl spotkań Duchowe espresso – spotkanie na żywo z Kapelanem Naczelnym ZHR ks. hm. Robertem Mogiełką.
Zachęcamy do przesyłania pytań za pomocą formularza https://forms.gle/G6jYc8qJZ3q77NHq7.