Stopniowy powrót do bezpośredniego działania jednostek Związku

Anna Malinowska20 maja 20205min3811

Druhny i Druhowie,
w związku ze zmianami w prawie, które weszły w życie 18.05.2020 r., Naczelnictwo ZHR podjęło decyzje i działania dotyczące stopniowego przywracania bezpośredniej działalności jednostek organizacyjnych ZHR, z uwzględnieniem szczególnych wymagań sanitarnych, wynikających obowiązującego stanu epidemii.

Podjęliśmy decyzję, że powrót do „nowej normalności” wprowadzany będzie równocześnie na terenie całej Polski.

Planowane terminy przedstawiają się następująco:

1. Od 23 maja 2020 r. będą mogły odbywać się bezpośrednie spotkania w hufcach, chorągwiach i okręgach, w szczególności spotkania komend, posiedzenia kapituł stopni, zajęcia kursowe itp. W pierwszym okresie wyłączone będzie odbywanie spotkań z nocowaniem. Ponadto w spotkaniach mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły 17 lat posiadające zgodę rodziców/opiekunów.

Wszystkie spotkania będą musiały odbywać się z poszanowaniem powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności: odpowiedniego dystansu społecznego, konieczności zasłaniania twarzy w miejscach publicznych itp.

Szczegółowe wytyczne znajdują się w dokumentach:

Uchwała Naczelnictwa ZHR nr 376/1 w sprawie stopniowego przywracania bezpośrednich działań jednostek ZHR

Załącznik nr 1 – Wzór zgody na uczestnictwo w bezpośrednich działaniach organizowanych przez ZHR

Załącznik nr 2 – Zasady podejmowania bezpośredniej działalności komend i innych zespołów, szczepów, hufców, chorągwi, okręgów, obwodów i głównych kwater.

2. Od 15 czerwca 2020 r. będą mogły odbywać się zbiórki zastępów zastępowych.

3. Od 1 lipca planujemy możliwość odbywania zbiórek drużyn (zastępów) i gromad.

W najbliższym czasie przyjmiemy szczegółowe zasady bezpieczeństwa związane ze zbiórkami i działaniami drużyn, gromad i zastępów.

Wskazane daty mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Informujemy także, że w najbliższy piątek 22 maja odbędzie się kolejne spotkanie Naczelnictwa z Okręgami w sprawie Harcerskiej Akcji Letniej. Obecnie wszystko wskazuje na  to, że będzie możliwa organizacji obozów i biwaków, do 50 osób, z zachowaniem szczególnych wymogów sanitarnych.

Czuwaj!
Naczelnictwo ZHR