Barbara Sobieska15 lutego 20204min11
Zbliża się dzień wspomnienia naszego patrona błogosławionego podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego Wicka.

Po raz kolejny zbliża się dzień wspomnienia naszego patrona błogosławionego podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego Wicka.

Centralne uroczystości w Warszawie odbędą się 23.02 w Katedrze Polowej. O godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Guzdka, o 14.00 świeczowisko w Centrum Konferencyjnym Ordynariatu Polowego przy Katedrze Polowej, od 15.30 harcerski poczęstunek.

Osoba odpowiedzialna za kontakt: phm. Jakub Jabłoński „Rolnik”, tel. 660 406 369, mail: jakubjablonski@zhr.pl (Prosimy do 17.02 przekazywać informacje kto i ile osób się wybiera, abyśmy wiedzieli dla ilu osób trzeba przygotować poczęstunek).
22 lutego  w Inowrocławiu odbędzie się Wprowadzenie Relikwii do Bazyliki Mniejszej.  O godz. 17.00 spotkanie z bł. ks. Wickiem – Instytut Prymasa Józefa Glempa, pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu. Od godz. 19.00 Harcerskie Czuwanie Modlitewne przy Relikwiach
Bazylika Mniejsza NMP w Inowrocławiu. 23 lutego o godz. 12.30 Msza św. Harcerska pod Przewodnictwem Ks. Abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski z wprowadzeniem Relikwii do Bazyliki Mniejszej.
W zeszłym roku ruszyła akcja „Wicek nas łączy.” Zachęcamy do podejmowania wszelkich inicjatyw związanych ze wspomnieniem liturgicznym Wicka i zgłaszanie za pomocą oznaczeń na mapce:

Rok temu Akcja odbiła się wspaniałym echem wśród wielu naszych harcerkich środowisk. Chcemy was zaprosić do kontynuowania tego dzieła. Przysyłajcie zatem wszelkie informacje o inicjatywach, które podejmujecie w związku z szerzeniem kultu naszego patrona, z propagowaniem jego osoby i idei. Chcemy aby pamięć i jego wstawiennictwo nam nieustannie towarzyszyło. Dzięki załączonej mapce będziecie mogli wziąć udział w różnych akcjach, inicjatywach związanych z tym dziełem.

Niech Wicek nas łączy!