Betlejemskie Światło Pokoju dla Marynarki Wojennej

Tradycyjnie, marynarskim zwyczajem, w przedświątecznym tygodniu, we wszystkich jednostkach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża organizowane są spotkania opłatkowe kadry i pracowników na którym już ponad 10 lat delegacja III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ze Świnoujścia przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju.

W spotkaniu opłatkowym w dowództwie 8.FOW uczestniczyli: kadra i pracownicy dowództwa flotylli, dowódcy podległych jednostek, byli żołnierze oraz zaproszeni przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz organizacji kombatanckich. Podczas uroczystego spotkania, dowódca flotylli kontradmirał Piotr Nieć przekazał wszystkim zebranym osobom życzenia zdrowych, radosnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Proboszcz świnoujskiej Parafii Wojskowej ks. komandor Adam Bazylewicz poprowadził modlitwę, a wikariusz naszej parafii przeczytał biblijny opis historii Bożego Narodzenia. Tradycyjnie, jak co roku, harcerze ZHR przekazali na ręce dowódcy flotylli światło z Betlejem. Spotkanie uświetnił koncert świątecznych piosenek w wykonaniu wychowanków sekcji wokalnej i instrumentalnej Klubu 8.FOW oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej.