101 lat niepodległości!

Barbara Sobieska12 listopada 20195min0
Za nami 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada to najpiękniejszy dzień polskiego patriotyzmu. Dookoła widać barwy narodowe, słychać Hymn, wspólnie świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości.

Zuch kocha Polskę, harcerz służy Polsce. W ten ważny dzień nie zabrakło harcerskich inicjatyw i działań.

W Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się msza święta w intencji ojczyzny, której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek. Na placu Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyły się obchody centralne. Służbę reprezentacyjną pełniły 2 Ostrzeszowska Drużyna Harcerek „Cisówka” im. Olgi Małkowskiej i 12 Lubelska Drużyna Harcerzy „Bractwo” im. braci herbu Sulima.

W całej Polsce odbywały się lokalne wydarzenia i akcje. O godzinie 12:00, prawie w każdym zakątku naszego kraju, a także poza jego granicami można było usłyszeć Hymn Polski w ramach akcji Niepodległa do Hymnu 2o19.

10 i 11 listopada w całej Polsce płonęły ogniska jednoczące świętujących. Akcja Ogień Niepodległości, będąca inicjatywą największych w Polsce organizacji harcerskich zebrała ponad 2000 uczestników.

Jak co roku – wielką popularnością cieszyły się wydarzenia organizowane przez Okręg Łódzki w ramach Tygodnia Patriotycznego.

Zachęcamy do przesyłania relacji z lokalnych działań w ramach świętowania naszej wspólnej rocznicy.