Otwarty nabór wniosków!

Barbara Sobieska5 listopada 20195min0
Zostań Stypendystą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Druhny i Druhowie!

W związku ze zwolnieniem się miejsca stypendialnego z puli ZHR, otwarty zostaje nabór wniosków!

Na czym polega bycie Stypendystą FDNT i co trzeba zrobić by zdobyć stypendium?

Stypendium podzielone jest na dwa pakiety odpowiadające codziennym wydatkom uczniów: socjalny i naukowy. Za pieniądze z pakietu socjalnego stypendyści mogą opłacić koszty dojazdu do szkoły, zakwaterowania w bursie, kupna odzieży. Pakiet naukowy przeznaczają na książki, opłaty za internet, dodatkowe lekcje, zakup instrumentów muzycznych itp. W sumie miesięcznie stypendyści otrzymują do 400 zł.

Program stypendialny obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno-integracyjnym w jednym z największych miast Polski. Ponadto, przez kilka lat podczas ferii zimowych w Warszawie i Krakowie odbywały się obozy języka niemieckiego i angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W ciągu roku szkolnego stypendyści spotykają się w gronie diecezjalnym na rekolekcjach, zimowiskach, dniach skupienia. Nad ich formacją czuwają księża koordynatorzy.

Podopieczni Fundacji są zachęcani do angażowania się w działania o charakterze wolontariatu. Stypendyści podejmują się pomocy w domach dziecka, domach pomocy społecznej, a także przy parafiach czy we własnym środowisku, np. pomagając kolegom w nauce. Brzmi znajomo? 🙂

Kryteria ubiegania się o stypendium:

– wiek – uczniowie szkoły podstawowej po I semestrze 7 klasy, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych,

– średnia ocen w szkole podstawowej, gimnazjum powyżej 4,8, a w liceum powyżej 4,5,

– dochód na osobę w rodzinie na miesiąc do 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto,

– zamieszkanie na wsi lub w małym mieście do 20 000 mieszkańców.

Krok po kroku:

Jeśli chcesz ubiegać się o stypendium należy, w terminie do 30.11 wysłać do phm. Agnieszki Borkowskiej – która w ZHR pełni funkcję Koordynatorki ds. stypendiów z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na adres agniecha@zhr.pl zgłoszenie, które będzie zawierać:

– przedstawienie sytuacji szkolnej i rodzinnej,

– miejsce zamieszkania,

– opinię napisaną przez Twojego bezpośredniego przełożonego w organizacji (drużynowy/a, hufcowy/a itp.),

– zaangażowanie w obchody Dnia Papieskiego (indywidualne, z zastępem, drużyną itd.) – jeśli miało miejsce.

Najważniejsze jednak by w wiadomości przedstawić siebie. Kim jesteście, co robicie i w czym, Waszym zdaniem, pomoże Wam stypendium.

Więcej informacji na stronie: www.dzielo.pl  w zakładce STYPENDIUM. Jeśli tam nie znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania, prześlijcie je na adres koordynatora.