Światełko Pamięci – Ukraina

Barbara Sobieska18 października 20192min0
Od lat we Lwowie odbywa się akcja “Światełko Pamięci” dla cmentarza Łyczakowskiego i Janowskiego.

Druhny i Druhowie!
Jak co roku, potrzebujemy Waszej pomocy!

Od lat we Lwowie odbywa się akcja “Światełko Pamięci” dla cmentarza Łyczakowskiego i Janowskiego, ale coraz bardziej brakuje nam rąk do pracy. Prosimy o pomoc w służbie.

Służba polega na sprzątaniu/porządkowaniu cmentarzy w datach 28-31 października i rozstawianiu świeczek oraz pełnieniu warty honorowej w datach 1-2 listopada.
Oczywiście jeśli zechcecie zostać na dłużej, to również udostępnimy Wam nocleg.

Cała służba będzie się odbywać we Lwówie, aczkolwiek jeśli będzie was naprawdę dużo, to podzielimy się służbą z sąsiednimi miejscowościami, które bardzo potrzebują pomocy. Będą to wypady na pół dnia w celu porządkowania cmentarzy.

Czego potrzebuję od Was?
Zgłoszenia się!

Osoby zgłaszające się powinne mieć paszport, ponieważ przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej tego wymaga. Prosimy również, abyście się dowiedzieli jakich formalności wymaga przekroczenie granicy.

Z naszej strony zapewniamy nieodpłatny nocleg, prowiant na śniadania i – jeśli uda nam się zdobyć dofinansowanie – to zwrot kosztów przejazdu.

Kontakt do nas:
Harcerstwo Polskie na Ukrainie, ul.Kulparkowska 22, Lwów, Ukraina