Unlock the New World – Uwolnij Nowy Świat

Reprezentacja ZHR wzięła udział w 24. Światowe Jamboree Skautowe na terenie Zachodniej Wirginii, które odbyło się w dniach 22 lipca – 2 sierpnia w USA.

W dniach 22 lipca – 2 sierpnia w USA odbywało się 24. Światowe Jamboree Skautowe na terenie Zachodniej Wirginii. Na Zlot przyjechało 50 tysięcy skautów ze wszystkich kontynentów. W tym roku razem z 500 osobowym kontyngentem ZHP na Zlot pojechało również 5 osób z ZHR-u – 3 instruktorki i 2 instruktorów. Cztery osoby wspierały Zlot jako IST (kilkutysięczna grupa wolontariuszy wspierających całą organizację Zlotu). Natomiast jeden z naszych instruktorów był patrolowym. Współpraca ZHP i ZHR przebiegła świetnie, obie strony widzą duże szanse na wspólny rozwój zagadnień międzynarodowych. Jesteście ciekawi, co robiła reprezentacja ZHR podczas Jamboree?

Bartek Bajda pracował w sekcji programowej – science behind the sport. Uczestnicy przed rozpoczęciem aktywności uczyli się u Bartka podstaw fizyki, która jest obecna w sporcie. Np. na zjeździe linowym dowiadywali się, jaki jest sposób na obliczenie swojej prędkości maksymalnej.

Kuba Jabłoński na Jamboree był na zlocie patrolowym. Przewodził dziewięcioosobowej grupie harcerek i harcerz ZHP. Codziennie przeżywał z nimi niesamowite przygody korzystając z bogatego programu Jamboree.

Asia Kleszyk pracowała jako Frontier Village na Mt. Jack, gdzie prezentowała i pomagała uczestnikom zrozumieć, jak funkcjonowali ludzie, którzy przybywali do Stanów w XVIII i XIX wieku. U Asi można było rzucać tomahawkami i nożami do celu, zrobić swoją własną linę, nauczyć się rozpalać ogień bez zapałek, skorzystać z narzędzi typowych dla tej epoki, poznać typowe dla niej stroje i przedmioty. Ci, co nie bali się długich kolejek, mogli także strzelić z broni na proch strzelniczy.

Ania Łukaszczyk była członkiem Jamboree Shows. Została jedną z wokalistek oficjalnego (pierwszego w historii) międzynarodowego Jamboree Band. W skład zespołu wchodzili członkowie 26 krajów. Zespół występował w podobozach uczestników, na ważnych wydarzeniach zlotowych, a także na dużej scenie.

Zosia Waliszewska była członkiem grupy programowej. Pracowała w grupie Snu Północnoamerykańskiego, w podgrupie Ekonomii Wolnego Rynku. Tutaj wraz z innymi wolontariuszami z całego świata uczyła, czym jest wolny rynek, jakie płyną z niego korzyści, zagrożenia poprzez różnego rodzaju gry ekonomiczne.

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger