Propozycja dla drużynowych wędrowniczek i wędrowników

Barbara Sobieska3 września 20195min6
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza do udziału w giełdzie partnerstw dla organizatorów pozaszkolnej polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Propozycja dla drużynowych wędrowniczek i wędrowników oraz podharcmistrzyń i podharcmistrzów, którzy chcą zaplanować wymianę w ramach obozu, kursu, hufca, szczepu. W razie trudności ze sfinansowaniem udziału w konferencji można zwrócić się do komisarza zagranicznego: komisarz@zhr.pl

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza do udziału w giełdzie partnerstw dla organizatorów pozaszkolnej polsko-niemieckiej wymiany młodzieży „SpeedDating”, która odbędzie się w Poczdamie w dniach od 17 do 20 listopada 2019 roku. Giełda organizowana jest we współpracy z Niemiecką Radą Organizacji Młodzieżowych (Deutscher Bundesjugendring, DBJR).

Giełda skierowana jest do organizacji niebędących szkołami, które chcą nawiązać partnerstwa w pozaszkolnej polsko-niemieckiej wymianie młodzieży oraz do tych, które już organizują wymiany i szukają nowych organizacji partnerskich.

Udział w giełdzie daje możliwość:

–          poznania nowych organizacji partnerskich z Niemiec,

–          wspólnego planowania nowych projektów wymiany młodzieżowej,

–          zapoznania się z metodyką wymiany międzynarodowej,

–         konsultacji z pracownikami i trenerami PNWM i przedstawicielami DBJR.

 

Program oraz dalsze informacje o giełdzie znajdą Państwo na www.pnwm.org.

 

Warunki uczestnictwa

Nie wymagamy znajomości języka niemieckiego, seminarium będzie tłumaczone symultanicznie.

Opłata za uczestnictwo wynosi 140 zł i obejmuje nocleg w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, tłumaczenie symultaniczne oraz materiały seminaryjne. Istnieje (ograniczona) możliwość zakwaterowania w pokojach jednoosobowych. Dopłata wynosi 40 zł/noc.

Giełda partnerów odbędzie się w schronisku młodzieżowym w Poczdamie-Babelsbergu. Zwrot kosztów podróży nastąpi wg kalkulatora kosztów podróży PNWM.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenie możliwe jest wyłącznie za pomocą formularza on-line do 10 września 2019 roku.

 

Kontakt

Dorota Bastos / Dorota Frassek
E-Mail: gieldapartnerstw@pnwm.org

Zapraszamy!

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.