Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę – zaproszenie Kapelana

Barbara Sobieska25 sierpnia 20195min0
XXXVII Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę odbędzie się w dniach 13 -15 września 2019.

Druhny i Druhowie!

Zbliżają się do końca wakacje, które były dla nas bogate w wydarzenia i harcerskie działania. Za nami obozy, kolonie, Zlot 30-lecia, kursy, szkolenia i wiele innych spraw. Nasze myśli zaprzątają już plany pracy naszych gromad, drużyn, hufców i chorągwi. Zapewne w głowach drużynowych, ścigają się pomysły na najlepsze możliwe zbiórki naborowe, bo przecież wrzesień już za rogiem.

Dobrze, że tak się dzieje. Im więcej tych pomysłów, tym więcej dobra, które stanie się za sprawą naszej harcerskiej służby. A przecież to dobro, które czynimy dla innych, nadaje tej służbie sens i staje się najpiękniejszą nagrodą, za poniesiony trud.

Mając świadomość, jak bardzo cenny i ważny jest ten czas początku Roku Harcerskiego
i Szkolnego zarazem, chcę zwrócić się do was z zaproszeniem na XXXVII Pielgrzymkę ZHR na Jasną Górę. Wierzę bowiem, że jeśli Znajdziemy czas dla Maryi i zdobędziemy się na to by Jej uwierzyć i zawierzyć, to wszystkie nasze harcerskie działania zyskają najlepsze możliwe wsparcie i orędownictwo.

Zapraszam więc instruktorki i instruktorów. Każdą i każdego z was. Komendantki
i komendantów chorągwi, hufców i związków drużyn i członków zarządów Okręgów. Bez wyjątku. Dla was przeznaczona jest ścieżka instruktorska, której przewodniczy Kapelan Naczelny ZHR. Zapraszamy was do wspólnego dyskutowania przy ognisku w Olsztynie k/Częstochowy, do porannej Mszy Świętej w ruinach zamku i do wspólnej pielgrzymiej drogi z modlitwą. Zapraszamy was także, jeśli nie możecie uczestniczyć w całości tej ścieżki. Przybądźcie chociaż na Apel, aby wraz z wszystkimi uczestnikami zameldować się w Kaplicy Cudownego Obrazu. A może zechcecie uczestniczyć w wieczornym spotkaniu z piątku na sobotę w Olsztynie i tam nocować, a nie czujecie się na siłach, aby w sobotę wyruszyć w trasę. To też zapraszamy. Ważne, aby chociaż chwilę pobyć ze sobą we wspólnocie instruktorskiej.

Zapraszam was drużynowe i drużynowi. Skorzystajcie z czasu, jakim jest pielgrzymka, aby pobyć z waszymi ZZ-tami, a nawet całymi drużynami wśród młodych ludzi, którzy wspólne przeżywają swoją wiarę. Nie bójcie się skorzystać z czasu pielgrzymki, aby dać młodym poczucie, że harcerstwo, to naprawdę jedna wielka rodzina.

Zapraszam was wędrowniczki i wędrownicy i zarazem zachęcam, byście na pielgrzymkę przybyli rowerami, na piechotę czy w inny atrakcyjny dla was sposób. Uczyńcie z niej wasz rajd do Maryi.

Zapraszam każdego, komu bliski jest ZHR. Każdego rodzica, opiekuna, członka KPH czy po prostu pasjonata do tego, byśmy wspólnie Znaleźli czas dla Maryi i poprzez modlitwę, zawierzyli jej kolejny rok naszej harcerskiej służby.

CZUWAJ!

Ks. phm. Karol Darmas

Kapelan Pielgrzymki

Ps. Instruktorki, instruktorów i Harcerzy Starszych, którzy zainteresowani są udziałem w ścieżce instruktorskiej w całości lub części, która będzie miała miejsce w Olsztynie prosimy o kontakt z Naczelnym Kapelanem ZHR (kapelan@zhr.pl), szczególnie w kwestii ustalenia noclegu w Olsztynie z piątku na sobotę. Nie zwalnia to z obowiązku wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie pielgrzymki. W pozycji dotyczącej bazy noclegowej proszę zaznaczyć odpowiednią opcję dotycząca noclegu z soboty na niedzielę.