Komunikat Kapelana Zlotu Trzydziestolecia

Barbara SobieskaSierpień 1, 20192min0
Jubileuszowy Zlot Trzydziestolecia ZHR to największe spotkanie harcerek, harcerzy, wędrowników i wędrowniczek w ramach świętowania 30 lat istnienia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Czuwaj!

Druhny i Druhowie. Już za kilka dni spotkamy się na Zlocie, przeżyjemy razem kolejną Harcerską Przygodę, napełnimy nasze serca nowymi wspomnieniami i nawiążemy nowe Harcerskie Przyjaźni. Warto pamiętać, że każde Dobro, każde Piękne Poruszenie Serca jest nie tylko wynikiem naszych wyborów i decyzji, ale jest też Darem Boga, który nas w ten sposób prowadzi do Świętości.

Chciałbym Was prosić, abyście ten czas wykorzystali także na pogłębienie więzi z Bogiem i na umocnienie Waszej z Nim Przyjaźni. Dlatego zachęcam, żebyście jeszcze przed Zlotem skorzystali z Sakramentu Pojednania i nie zostawiali spowiedzi na sam Zlot, na którym będzie wprawdzie kilkunastu księży, ale wszędzie i do wszystkich nie zdołają dotrzeć!

Czuwajcie więc, abyście już od pierwszych chwil na Zlocie mogli każdy Harcerski Dobry Czyn ofiarować nie tylko drugiej osobie, ale także, a może przede wszystkim Bogu i Maryi, do której Sanktuarium wnet wyruszymy!

Z Bogiem

ks. hm. Radosław Jurewicz