Jubileuszowe Igrzyska Sportowe 30-lecia ZHR

Barbara SobieskaLipiec 15, 20193min0
Zlot Trzydziestolecia ZHR to największe spotkanie harcerek, harcerzy, wędrowników i wędrowniczek w ramach świętowania 30 lat istnienia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”
św. Augustyn
Dokładnie 123 lata temu odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska sportowe, a 108 lat temu Andrzej Małkowski tworząc harcerstwo na ziemiach polskich zaczerpnął od Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” ideę krzewienia tężyzny fizycznej. Ich motto „W zdrowym ciele zdrowy duch”, przyświecało również atletom w starożytnej Grecji.

Tak samo w 2019 roku odbędą się na Jubileuszowym Zlocie 30-lecia ZHR niepowtarzalne Igrzyska, na których padnie rekord zdobytych medali oraz sprawności. Przed zawodnikami z całego Związku, ale także gośćmi z zagranicy będą stać następujące wyzwania: bieg przełajowy, regaty, zawody pływackie i pływanie długodystansowe open water, siatkówka plażowa i halowa, kolarstwo, nordic walking, rugby, biegi na orientację oraz 70 innych dyscyplin warsztatowych, gdzie będzie można spróbować swoich sił w nieznanej sobie dziedzinie. Zwieńczeniem Igrzysk będzie turniej międzychorągwiany w piłkę nożną oraz zbijaka, który przysporzy najwięcej emocji.

Na czele Komitetu Olimpijskiego staną hm. Ewa Machera, hm. Magdalena Masiak oraz phm. Jakub Deląg i phm. Tomasz Staszewski.