Anna Malinowska3 lipca 20193min0
Szukamy naszych Przyjaciół - lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych - obecnych i aktywnych kiedyś harcerek i harcerzy ZHR. Zapraszamy do wolontariatu - zabezpieczenia medycznego zlotu w szpitalu polowym, który będzie funkcjonował razem z dwoma punktami medycznymi i zespołami quad.

Przyjaciele ZHR!

W 2019 roku Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji odbędzie się największy w historii naszej organizacji zlot dla 6000 harcerek i harcerzy w Rybakach nad Jeziorem Łańskim – nieopodal Olsztyna.

Zabezpieczenie medyczne zlotu organizuje Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ZHR. Nasze pogotowie zrzesza ratowników, ratowników medycznych, pielęgniarki i lekarzy, którzy brali udział w służbie medycznej podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Panamie, jednak nie wszyscy mogą nas wesprzeć z uwagi na ograniczony czas.

Szukamy naszych Przyjaciół – lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych – obecnych i aktywnych kiedyś harcerek i harcerzy ZHR. Zapraszamy do wolontariatu – zabezpieczenia medycznego zlotu w szpitalu polowym, który będzie funkcjonował razem z dwoma punktami medycznymi i zespołami quad. Termin zabezpieczenia to 2-11 sierpnia 2019.
W zabezpieczenie medyczne zaangażowane będą Zespoły Ratownictwa Medycznego, ale także ratownicy wodni, ratownicy HOPR i płetwonurkowie. Pracować będziemy w systemie trzyzmianowym (07:00-15:00, 15:00-23:00, 23:00-07:00). W skład zespołu szpitala polowego zlotu wchodzić będą: lekarz, dwoje ratowników medycznych i/lub pielęgniarek oraz dwóch
ratowników.

W zamian za okazaną pomoc oferujemy:
– zwrot kosztów dojazdu,
– zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym ZHR Ząbie (kilka km od zlotu z dowozem)
– wyżywienie
– możliwość korzystania z programu w czasie wolnym (kąpielisko, kajaki, koncerty, etc.)
– pracujemy nad możliwością zdobycia punktów edukacyjnych dla ratowników w trakcie zlotu

Zabezpieczenie medyczne odbywa się na zasadach wolontariatu.
Chęć udziału w służbie prosimy zgłaszać na maila medyczna.zlot30@zhr.pl w temacie swój tytuł zawodowy, a w treści planowany termin przybycia i wyjazdu z zaznaczeniem pory dnia oraz informacją o osobie towarzyszącej. Termin zgłoszeń do 20 lipca.

Z góry dziękuję za wsparcie naszej organizacji w tym ważnym wydarzeniu.

CZUWAJ!

phm. Piotr Saczek HR