Zostań częścią Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Barbara Sobieska10 czerwca 20194min2644
Od lat Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia współpracuje z ZHR. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń!

Człowieka trzeba mierzyć miarą serca.

Krótki cytat św. Jana Pawła II, który dla mnie definiuje stypendystów FDNT. U początków Fundacji leżą słowa Papieża Polaka, który nie chciał pomników ze spiżu czy brązu, ale prosił o zbudowanie mu „żywego pomnika” i tak oto dzieje się to już przez ponad 18 lat.

Od ponad roku jestem częścią Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która właśnie na tym pomyśle opiera swoje działanie. W największym stopniu doświadczyłam tego podczas obozu stypendystów 2018 w Kielcach. Prawie 800 stypendystów, 12 dni, niezliczona ilość koncertów, karcianek i bezinteresownych uśmiechów. Dopiero obóz otworzył mi oczy na faktyczny cel istnienia fundacji – pomagać i głosić. Przez rok nie nauczyłam się tyle o fundacji, ile podczas obozu, a to dlatego, że tworzą go ludzie: kochani członkowie zarządu, którzy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc potrzebującym, stypendyści tworzący wspólnotę i jedną wielką rodzinę, fundatorzy o wielkich sercach, którym zależy na naszym rozwoju.

Warto ubiegać się o stypendium, ponieważ nawet jeżeli nie pójdzie Ci dobrze na pierwszym roku, to wszyscy w fundacji przyłożą się do tego abyś w niej został (chyba, że sam/sama przestaniesz się o to starać). W najgorszym wypadku Twój wniosek może zostać odrzucony, w najlepszym – możesz zyskać dodatkowy fundusz na rozwijanie siebie, czy pomoc rodzicom ze względu na Twoje codzienne wydatki. Jednak co jest ważne – fundacja zapewnia nie tylko pomoc finansową, czy wsparcie (wystarczy, że zgłosisz się z jakimś problemem, a na pewno otrzymasz rozwiązanie!), ale również pomaga dostrzec, jak wiele dobra może dać jeden człowiek.

pwd. Ola Konieczny wędr.

drużynowa 1 Drużyny Harcerek LEŚNE ECHO

Św. Królowej Jadwigi w Gniewczynie,

stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Od lat Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia oferuje stałą pulę stypendiów dedykowaną dla członków ZHR. Dzięki temu to Naczelnictwo decyduje kto zostanie zgłoszony programu, a po stronie FDNT następuje tylko weryfikacja wymogów formalnych. W tym roku, niestety, nie mamy wolnych miejsc – kolejny nabór zostanie ogłoszony w przyszłym. Zachęcam jednak do składania wniosków zwykłym trybem – poprzez diecezjalnych księży koordynatorów (https://dzielo.pl/stypendium/jak-zostac-stypendysta/).

W razie pytań – służę odpowiedziami 😊

phm. Agnieszka Borkowska

koordynator wniosków z puli ZHR,

była stypendystka FDNT 😊

agniecha@zhr.pl

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger