Barbara SobieskaMaj 18, 20194min2037
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej został partnerem projektu "Dar na 100", który stanowi duchowy pomnik Świętego Jana Pawła II.

18. maja obchodzimy 99. rocznicę urodzin Papieża Polaka, rozpoczynając przygotowania do setnej rocznicy. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej został partnerem projektu “Dar na 100”, który stanowi duchowy pomnik Świętego Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału!

Wobec stulecia urodzin Karola Wojtyły odpowiedzią na jego wezwane, aby „to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością”, będzie stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo.

Wyzwania stojące przed Ojczyzną i Kościołem domagają się ewangelicznej odpowiedzi – odważnej i wyrazistej. Nie istnieje lepsza inspiracja, aby im sprostać, niż przesłanie Jana Pawła II do rodaków.

Każda modlitwa, twórczy pomysł, działanie każdego człowieka i środowiska są bezcenne! Potrzebuje ich Kościół i nasza Ojczyzna!

Organizatorzy spiszą je w księdze, którą złożymy – jako wotum – w sanktuarium św. Jana Pawła II w dniu jego setnych urodzin. Dlatego pomyślcie, Bracia i Siostry, jak się dołączyć do dzieła budowania dobra wspólnego i solidarności – daru dla Jana Pawła II.

Organizatorzy projektu „Dar na Stulecie”, w ramach przedsięwzięć dla uczczenia urodzin Jana Pawła II, apelują do wszystkich ludzi i środowisk o przyłączenie się do tej inicjatywy.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej https://darna100.pl/ lub w mediach społecznościowych facebook i instagram.