Zawsze pomocni. Relacja z Forum Harcerstwa Starszego

Jan GarneckiKwiecień 26, 20192min0
Wrocławscy harcerze starsi wzięli udział w Forum Harcerstwa Starszego w Konarach.

Działający we Wrocławiu Krąg Harcerstwa Starszego 17. Południk jest jednym z najmłodszych kręgów w ZHR. Od 5 do 7 kwietnia br. jego członkowie wzięli udział w Forum Harcerstwa Starszego, które odbyło się w Krakowie i Konarach. Zobaczcie, jak je zapamiętali.

Po przyjeździe do Krakowa w piątkowy wieczór wzięliśmy udział w zajęciach o wizerunku osoby niepełnosprawnej. Sobotę zaczęliśmy od Mszy Świętej przy grobie bł. Hanny Chrzanowskiej, patronki i pomysłodawczyni pielęgniarstwa parafialnego. Następnie pojechaliśmy do Konar, gdzie korzystaliśmy z gościny Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Pozostała część dnia upłynęła nam na grze terenowej z podopiecznymi Fundacji i ognisku, niesamowicie poprowadzonym przez Grażynę i Bawera.

Niedzielę powitaliśmy o świcie Wartą Strażniczą, a po Mszy Świętej mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach o regulaminach dotyczących organizacji biwaków i obozów Harcerzy Starszych oraz w debacie oksfordzkiej na temat obecności Harcerstwa Starszego w ZHR.

Forum zmieniło nasze postrzeganie osób niepełnosprawnych i było dobrym przygotowaniem do mądrej i odpowiedzialnej służby. Ponadto wykorzystaliśmy tą okazję do integracji wewnątrz Kręgu jak również poznania harcerek i harcerzy starszych z całej Polski.

Relacja: sam. Monika Kacperczyk