Wędrownicy w Sudetach

Jan Garnecki25 lutego 20194min0

Wędrownicy z Wrocławia i Kalisza postanowili wykorzystać jeden z ostatnich zimowych weekendów i udali się w Sudety. Przeczytajcie relację jednej z uczestniczek.

W sobotę 16 lutego wyruszyliśmy pociągiem wcześnie rano do Domaszkowa, skąd powędrowaliśmy w stronę Międzygórza, miejscowości leżącej u stóp Śnieżnika. To właśnie jego szczyt był celem naszej wyprawy. Pogodę mieliśmy piękna, słońce przygrzewało, ale śnieg leżał w imponującej ilości.

Po dotarciu do schroniska leżącego poniżej wierzchołka, postanowiliśmy chwilę odpocząć po przebytej niełatwej trasie. Następnie udaliśmy się do pobliskiej chaty „samoobsługowej”, gdzie był zaplanowany nasz nocleg. Spotkaliśmy tam kilku turystów, naszych współlokatorów. Zabraliśmy się do rąbania drewna na opał i gotowania obiadu. W miarę upływu czasu w górskim domku robiło się coraz gwarniej, ponieważ cały czas przybywali nowi wędrowcy. Po zjedzonym posiłku zebraliśmy się na wspólne śpiewanie przy gitarze. Na zewnątrz można było podziwiać piękne gwiazdy i krajobraz. Gdy zasypialiśmy było nas w chacie około 30 osób.

Następnego dnia obudziliśmy się o świcie i wyruszyliśmy zdobyć sam szczyt Śnieżnika. Idąc podziwialiśmy wschód słońca nad górami. Mimo wątpliwości co do trasy udało nam się bez problemów dotrzeć do celu, gdzie odbyło się przekazanie 53 Leśnej Drużyny Wędrowników „Watra” druhowi Damianowi Tokarzowi.

Po zejściu z góry udaliśmy się na pociąg powrotny. Nie zdążyliśmy wejść na szczyt Marii Śnieżnej, ale samo zdobycie Śnieżnika dało nam wystarczającą satysfakcję.
Czekamy na następne wędrówki!

Relacja: trop. Anna Gołecka | Zdjęcia: ćw. Olaf Horbowy