DRUH ANDRZEJ, DRUHNA OLEŃKA I LUTYK MAŁKOWSCY – HISTORIA NIEZNANA

Barbara SobieskaStyczeń 23, 20191min0
Program”DRUH ANDRZEJ, DRUHNA OLEŃKA I LUTYK MAŁKOWSCY – HISTORIA NIEZNANA” przygotowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie/Studio Arka Górnośląska w Katowicach jest zapisem rozmowy przeprowadzonej przez znanego krakowskiego historyka dziejów harcerstwa – hm.Wojciecha Hausnera z Krystyną Małkowską-Żabą „Tiną” – wnuczką współzałożycieli polskiego skautingu.
Druhna Krystyna jest osobą, która dba o tradycje rodzinne i chętnie dzieli się historią, która jest niezwykle fascynująca. W przygotowanym materiale Druhna Tina odpowiada na pytania dotyczące początków harcerstwa. Wywiad jest pierwszym tak obszernym i poruszające wiele tematów związanych rodziny Małkowskich.

Rozmowa zrealizowana została przez Adama Turulę – harcerza, wieloletniego dziennikarza, zainteresowanego historią. Internetowa premiera programu odbyła się blisko daty rocznicy tragicznej śmierci Andrzeja Małkowskiego i 40 rocznicą śmierci Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej.