Życzenia Przewodniczącego ZHR

Barbara SobieskaGrudzień 25, 20184min0

Druhny i Druhowie

 

– …  serca swe w ofierze składają harcerze – te słowa kolędy o harcerzach u żłóbka – dedykuję Wam w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Życzę Wam wszystkim, abyście patrzyli na świat, a więc i na nowo narodzone Dziecię Boże … nie tylko rozumem, ale przed wszystkim sercem.

Jednocześnie zapraszam Was na Złaz Instruktorski do Warszawy, w 100 rocznicę Zwołania Sejmu Ustawodawczego Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 15–16–17 lutego (piątek–sobota–niedziela) 2019 r.

Złaz będzie zarówno podsumowaniem realizacji programu „Niepodległa”, jak również inauguracją obchodów XXX-lecia utworzenia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Pragniemy nagrodzić – pamiątkowymi proporcami – wszystkie drużyny i środowiska, które podjęły i zrealizowały zadania programu „Niepodległa” w Organizacji Harcerek i Organizacji Harcerzy, a także uhonorować odznaczeniami instruktorki i instruktorów ZHR.

Program Złazu obejmować będzie także spotkanie i debatę w Sejmie nt. roli harcerstwa w stuleciu Niepodległej, w tym w ostatnim 30-leciu. Pragniemy zaprosić instruktorki do poznania wystaw „Krzycząc Polska” w Muzeum Narodowym; „Znaki Wolności” na Zamku Królewskim; „Blask Orderów” w Łazienkach Królewskich oraz „Służyli Niepodległej” w Muzeum Wojska Polskiego. Zapraszamy do udziału w koncercie pieśni w teatrze oraz na niedzielną mszę św. w archikatedrze Św. Jana i złożenie kwiatów przy grobach Prezydentów II Rzeczypospolitej oraz epitafiach twórców Niepodległości. Złaz zakończymy przy tablicy Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego umieszczonej na dziedzińcu klasztoru przy kościele św. Marcina w Warszawie w 1981 roku, tablicy ufundowanej przez seniorów i instruktorów „Harcerstwa Niepokornego”, z którego wyrósł Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Mamy nadzieję, że Złaz wzbogaci nas wszystkich duchowo i intelektualnie, podobnie jak Złaz Instruktorski w Krakowie 200-lecie śmierci Tadeusza Kościuszki. Mamy nadzieję, że będzie okazją do budowania wspólnoty i przyczyni się do rozwoju naszego Związku.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz (część) przejazdu uczestników Złazu pokrywają organizatorzy. Zgłoszenia należy kierować mailowo do Biura Naczelnictwa ZHR.

Czuwaj!

 

Przewodniczący ZHR

Hm Grzegorz Nowik

 

 

 

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.