Kongres Dialogu Usystematyzowanego 2018

Barbara SobieskaListopad 15, 20183min190

W dniach 9-10 listopada w Warszawie przedstawiciele Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej –  Małgorzata Ojczenasz i Jan Piotrowski uczestniczyli w Kongresie Dialogu Usystematyzowanego 2018 organizowanym przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych PROM. Głównym celem spotkania było wypracowanie 100 postulatów młodzieży na stulecie Niepodległości!

Kongres był miejscem poszukiwania dobrych praktyk, wymyślania nowych rozwiązania i opracowania wytycznych i wskaźników realizacji dla kilku najważniejszych dla polskiej młodzieży celów. Uczestnicy i uczestniczki wypracowali łącznie 100 konkretnych postulatów w następujących obszarach tematycznych:

– włączenie społeczne
– równość płci,
– edukacja i zatrudnienie,
– przestrzeń wspólna i partycypacja,
– ochrona środowiska i zrównoważony rozwój,
– zdrowie psychiczne,
– dostęp do informacji i konstruktywny dialog,
– oraz grupa ekspercka dla członków/członkiń zarządów i pracowniczek/pracowników organizacji młodzieżowych.

Obszary te są ściśle powiązane z EU Youth Goals – jedenastoma celami, które zostały sformułowane na podstawie konsultacji społecznych z prawie 50 tys. młodych ludzi w Europie!
W Kongresie wzięło udział ok. 120 osób – najaktywniejsi licealiści i licealistki wybrani podczas warsztatów regionalnych, a także delegaci i delegatki organizacji partnerskich.

Zdjęcia autorstwa: Marcin Zieliński Fotografia.