Niepodległa do hymnu! Dołącz do akcji!

Barbara SobieskaListopad 7, 20182min135

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które warto przeżyć. 11 listopada zachęcamy do  wspólnego zaśpiewania hymnu. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu! To święto każdego Polaka.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

W akcję Niepodległa do hymnu angażują się organizatorzy obchodów ogólnopolskich i wydarzeń lokalnych. Swój udział potwierdziły również publiczne i komercyjne stacje radiowe. W kalendarium wydarzeń na stronie niepodlegla.gov.pl można wyszukać wszystkie miejsca, w których organizatorzy zaplanowali wspólne śpiewanie hymnu. W pierwszym tygodniu zgłoszeń swój udział zgłosiło 65 instytucji i organizacji.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji/