Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 11 listopada!

Barbara SobieskaListopad 7, 20183min179

W niedzielę 11 listopada Niepodległa zaprasza na Krakowskie Przedmieście w Warszawie. W historycznym centrum stolicy każdy może przyłączyć się do wspólnego świętowania podczas Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Spacerując w stronę Zamku Królewskiego, będzie można obejrzeć występy na kilku scenach, które staną na dziedzińcach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych. A to wszystko o krok od placu Piłsudskiego, na którym odbędą się oficjalne uroczystości jubileuszowe z udziałem głowy państwa.

Całość imprezy rozpoczniemy o godzinie 13:00, odśpiewaniem Hymnu Polskiego we wszystkich miejscach, w których odbywać się będą nasze uroczystości. Tym samym nawiążemy do zainicjowanej w tym roku ogólnopolskiej akcji śpiewania Hymnu Polskiego 11 listopada o godzinie 12:00. – Niepodległa do hymnu!  Każdy z naszych przystanków wykona Hymn inaczej. W namiocie Tańce Polskie Mazurek Dąbrowskiego zagramy na polskich ludowych instrumentach. Na scenie – Scena Muzyczna – Świętujmy Razem, Mazurek Dąbrowskiego artystycznie przetworzy L.U.C z zespołem Rebel Babel Ensemble. W namiocie dziecięcym, „Kto ty jesteś? – Polak Mały”, odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego razem z zespołem dziecięcym występującym tego dnia na scenie. W przystanku Kino – Polskie Arcydzieła Sztuki Filmowej wzruszymy się kultową, filmową sceną odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego z filmu  „Zakazane piosenki”  Leona Buczkowskiego.

Zapowiedzią festiwalu będzie transmisja koncertu ze Stadionu Narodowego wyświetlona, dzień wcześniej,  na telebimie ustawionym na parkingu przed hotelem Bristol. Transmisję przechodnie zwiedzający Krakowskie Przedmieście będą mogli oglądać 10 listopada w godzinach 20:30 – 23:00.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-festiwal-niepodlegla-na-krakowskim-przedmiesciu-11-listopada/