Dzień Polskiej Harcerki na Pomorzu Zachodnim

Przemek ChabrosPrzemek ChabrosPaździernik 7, 20185min241

KOSZALIN

6 października zuchenki, harcerki i wędrowniczki z Koszalińskiego Związku Drużyn „Archipelag” spotkały się na wspólnej zbiórce z okazji Dnia Polskiej Harcerki!

Na zbiórce zadaniem harcerek było nie tylko zmierzenie się z mapą ( co okazało się prostsze niż mogło się wydawać), ale również z różnymi zadaniami z trzech różnych kategorii – samarytanki, działalności harcerek na przestrzeni lat, oraz 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zuchenki natomiast odnajdywały zaginione fragmenty portretu Olgi Drahonowskiej – Małkowskiej. Zarówno zuchenki jak i harcerki poradziły sobie doskonale ze wszystkimi zadaniami.

Wspólną zbiórkę zakończyłyśmy ogniskiem poprowadzonym przez naszą Komendantkę, na którym wydarzył się bardzo ważny moment dla „Ogrodów”. Nasza proporcowa drużyny, złożyła oficjalne ślubowanie i zobowiązała się jeszcze bardziej strzec naszego proporca. Jesteśmy dumne!

Na koniec trzeba dodać, że było nas dzisiaj na zbiórce 70! a to przecież tylko 3 jednostki 😉

A teraz zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z dzisiejszej zbiórki:

Dzień Polskiej Harcerki!

SZCZECIN

W czasie wczorajszej zbiórki Szczeciński Hufiec Harcerek “Wrzos” świętował Dzień Polskiej Harcerki!
Zuchenki, harcerki i wędrowniczki miały okazję lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas, zapoznając się z historią odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gromady wyruszyły w podróż śladem Ojców Niepodległości i szczecińskich zabytków. Harcerki wzięły udział w grze, w czasie której odkrywały znane postaci i najważniejsze wydarzenia tych czasów. Za to wędrowniczki udały się na spotkanie z Kresowiakami.
Po zbiórce odbyły się warsztaty dla drużynowych i instruktorek, których efekty zobaczycie niebawem

Mamy nadzieję, że wszystkie uczestniczki dobrze się bawiły i świetnie przygotowały się do nadchodzących obchodów 100lecia odzyskania niepodległości
fot. Ala Soska

W czasie wczorajszej zbiórki Szczeciński Hufiec Harcerek "Wrzos" świętował Dzień Polskiej Harcerki! Zuchenki, harcerki…

Opublikowany przez Zachodniopomorska Chorągiew Harcerek ZHR Niedziela, 30 września 2018

ŚWINOUJŚCIE

Sadźmy róże !

Każda z nas spotkała się z różą dla drugiej do której doczepiona była sentencja na następny rok. Wszystkie się wymieniły i udałyśmy się na mszę św. gdzie dołączyła do nas delegacja harcerzy.

Następnie odbył się wspólny apel oraz gry i pląsanie !

Link do newsa i galerii