Dzień Polskiej Harcerki na Pomorzu Zachodnim

Przemek ChabrosPrzemek ChabrosPaździernik 7, 20181min578

KOSZALIN

6 października zuchenki, harcerki i wędrowniczki z Koszalińskiego Związku Drużyn „Archipelag” spotkały się na wspólnej zbiórce z okazji Dnia Polskiej Harcerki!

Na zbiórce zadaniem harcerek było nie tylko zmierzenie się z mapą ( co okazało się prostsze niż mogło się wydawać), ale również z różnymi zadaniami z trzech różnych kategorii – samarytanki, działalności harcerek na przestrzeni lat, oraz 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zuchenki natomiast odnajdywały zaginione fragmenty portretu Olgi Drahonowskiej – Małkowskiej. Zarówno zuchenki jak i harcerki poradziły sobie doskonale ze wszystkimi zadaniami.

Wspólną zbiórkę zakończyłyśmy ogniskiem poprowadzonym przez naszą Komendantkę, na którym wydarzył się bardzo ważny moment dla „Ogrodów”. Nasza proporcowa drużyny, złożyła oficjalne ślubowanie i zobowiązała się jeszcze bardziej strzec naszego proporca. Jesteśmy dumne!

Na koniec trzeba dodać, że było nas dzisiaj na zbiórce 70! a to przecież tylko 3 jednostki