Turniej Drużyn Puszczańskich Wielkopolska 2018

Piotr Malewski30 września 20183min1288

W dniach 14-16 września po raz kolejny odbył się Turniej Drużyn Puszczańskich Organizacji Harcerzy ZHR. W piątek na Polach Lednickich stawiło się prawie czterystu harcerzy, którzy przez cały rok przygotowywali się do turnieju wykonując zadania kategoryzacyjne. Przez trzy dni szesnaście drużyn z całej Polski uczestniczyło w zmaganiach o miano najlepszej drużyny oraz zdobycie buławy Drużyny Rzeczypospolitej.

W piątek drużyny rozbiły swoje obozy wykonując elementy pionierki (bramy, maszty, miejsca ogniskowe itp.), a po apelu rozpoczynającym, uczestniczyły w grze drużynowej (rozstawianie namiot, eliminacje musztry paradnej, budowa mostu bez gwoździ, test wiedzy historycznej). Wieczorem odbyło się ognisko z Naczelnikiem hm. Michałem Markowiczem, który wręczył insygnia harcmistrzowskie druhowi Bartoszowi Bajdzie i druhowi Rene Karkocha.

Sobota rozpoczęła się od gry zastępów, w trakcie której komendy drużyn musiały zdobyć składniki na obiad dla swoich drużyn. Po zaprezentowaniu swoich wysokich umiejętności kulinarnych przyboczni wraz z zastępami prowadzili targi programowo-metodyczne dla pozostałych uczestników turnieju. W tym czasie drużynowi mieli okazję zmierzyć się na strzelnicy oraz podyskutować w instruktorskim gronie.

W niedzielę harcerze przejechali do Poznania by uczestniczyć w mszy w Farze Poznańskiej, której przewodniczył Kapelan Naczelny ZHR hm. Robert Mogiełka. Po niej nastąpił przemarsz pod Poznańskie Krzyże na plac Adama Mickiewicza, gdzie podczas apelu kończącego nastąpiło rozstrzygnięcie rywalizacji. Trzecie miejsce zajęli debiutanci w turniejowych zmaganiach – druhowie z 5 Wodzisławskiej Drużyny Harczerzy “Wilki” im. 5 Wileńskiej Brygady AK. O stopień wyżej wspięła się natomiast doświadczona już ekipa 2 Poznańskiej Drużyny Harcerzy “Czantoria” im. ppor. hm. Tadeusza “Zośki” Zawadzkiego HR. Buława i honorowy tytuł Drużyny Rzeczypospolitej w tym roku wywalczyła 16 Warszawska Drużyna Harcerzy im. Zawiszy Czarnego “Grunwald”.

Projekt „Turniej Drużyn Puszczańskich Wielkopolska 2018” współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger