Dowiedz się jak i Ty, możesz zrealizować swoje harcerskie marzenia!

Barbara SobieskaSierpień 6, 20187min867

W roku 2018 pomorze zachodnie pomogło swoim mieszkańcom w realizacji wielu marzeń tworząc program „Społecznik”. Harcerze z Koszalina postanowili więc wyciągnąć rękę w kierunku niemożliwego i spełnić swoje marzenia.

Program „Społecznik” umożliwił prowadzenie wielu zajęć, dni tematycznych oraz gier podczas obozu harcerskiego nad jeziorem Jamen (niedaleko Szczecinka). Harcerze i harcerki zdobyli dzięki niemu wiele nowych doświadczeń, a także wzbogacili swoją wiedzę.

Bal LeśnyLUC_7971
Harcerski Bieg Pokoleń LUC_7702
Harcerski Bieg Pokoleń LUC_7734
Harcerski Bieg Pokoleń LUC_7760
Leśny Dzień image1318 (Kopiowanie)

Harcerski Bieg Pokoleń
Dziadkowie, rodzice, ciocie i wujkowie jak i rodzeństwo naszych harcerzy mogli wziąć udział w niezwykłym biegu, który stawiał im duże wyzwania, a pozostawił wiele miłych wspomnień. Pokolenia zintegrowały się i przeżyły wspólnie kolejne przygody.

Warsztaty z pionierki harcerskiej
Warsztaty pionierki cieszyły się dużym powodzeniem. W szczególności Ojcowie naszych harcerek bardzo zaangażowali się w pracę. Bez ich doświadczenia w dziedzinie stolarki nie powstały by tak wielkie drewniane dzieła. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń, a także zacieśnienie więzów naszego KPH-a.

Dzień Drużyny Niepodległej
Trzy żeńskie drużyny w tematyce najbardziej zbliżającej każdą Polkę i Polaka. W tym dniu harcerki oprócz lepszego poznania siebie nawzajem mogły odkryć tajemnice odzyskania Niepodległości przez Polskę i zrozumienia słowa „wolność”.

Leśny Bal – integracja drużyn z terenu subregionu
Czasem każdemu przyda się odrobina rozrywki. Zabawa, pląsy, wspólny polonez to tylko część atrakcji, które czekały na uczestników obozu. Choć wiele harcerskich szlaków jeszcze przetną ze sobą nasze drużyny, to obozowy czas był może jedyną tak świetną okazją do tego by się dobrze poznać i zawrzeć nowe przyjaźnie.

Leśny Dzień – zajęcia z leśniczym
Specjalna lekcja terenowa – tylko dla koszalińskich i szczecineckich harcerzy. Podczas zajęć z leśniczym mieli okazję poznać lepiej florę i faunę lasu. Las, w którym były prowadzone zajęcia stał się dla nas o wiele przyjaźniejszym i satysfakcjonującym miejscem. Stało się tak, gdyż według 6. punktu Prawa Harcerskiego nie możemy tylko przyrody miłować, musimy jeszcze ją poznawać. Warto być świadomym.

Każdy z tych projektów zakończył się sukcesem i przysporzył wiele uśmiechów wśród uczestników. Była to wspaniała okazja do integracji, zebrania nowych doświadczeń i przeżycia wspólnych przygód.
Koszaliński Szczep „Sztorm” po tych wakacjach, z własnego pozytywnego doświadczenia, może śmiało powiedzieć, że warto szukać wsparcia, które pozwoli zorganizować najróżniejsze imprezy harcerskie i zakupić potrzebny do ich realizacji sprzęt. Uchylając rąbka tajemnicy, możemy jeszcze powiedzieć, że będziemy brać udział w kilku innych projektach, innego stowarzyszenia, które wesprze Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. To między innymi: warsztaty ze stolarki dla ojców i ich synów, biwak rekonstrukcyjno-historyczny dla mieszkańców Sianowa oraz warsztaty z samarytanki.

Dzięki takim projektom, beneficjenci mogą wzbogacić się za równo o wiedzę jak i o sprzęt, który będzie służył przez wiele lat.

Harcerski Bieg Pokoleń LUC_7777
Harcerski Bieg Pokoleń LUC_7809
Harcerski Bieg Pokoleń LUC_7827
Harcerski Bieg Pokoleń LUC_7883