Koncert Maleo Reggae Rockers „Caritas Super Omnia Est”
Golden Concrete wall texture for text and background

Barbara Sobieska11 lipca 20183min859

Koncert „Caritas super omnia est” upamiętnia sylwetkę i dzieła błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, podharcmistrza, harcerza Rzeczypospolitej Polskiej, patrona polskich harcerzy.

W koncercie znajdą się utwory z tekstami bł. ks. Stefana Frelichowskiego oraz inspirowane jego życiem i działalnością, do których muzykę napisał Darek Malejonek. W koncercie Maleo Reggae Rockers wystąpią gościnnie: Marika, Joanna Dubiela, Arkadio oraz Bosski Roman. Koncert wzbogacony będzie aktorską interpretacją wspomnień o bł. ks. Stefanie Frelichowskim, autorstwa ojca Mariana Żelazka, misjonarza, współwięźnia ks. Frelichowskiego w Dachau oraz fragmentów książki „Guziki sutanny”, autorstwa ks. Sławomira Odera, postulatora procesu beatyfikacyjnego bł. Stefana Frelichowskiego.

Wydarzenie towarzyszące SONG OF SONGS

Koncert Maleo Reggae Rockers „Caritas Super Omnia Est”

Goście: Marika, Joanna Dubiela, Arkadio, Bosski Roman

Data i godzina: 15 lipca 2018, godz. 16:30

Miejsce: Toruń, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Przekazujemy zaproszenie od Darka Malejonka:

Moi drodzy!

Chciałbym gorąco zaprosić Was na specjalny koncert poświęcony postaci bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana, męczennika, harcerza, który przeszedł piekło obozu koncentracyjnego w Dachau. Być w piekle i nie stracić człowieczeństwa? Jemu się udało dzięki głębokiej wierze i bliskiej relacji do Jezusa Chrystusa. W Dachau napisał wiersz „Radosnym, Boże”, będący parafrazą utworu Juliusza Słowackiego: „Smutno mi, Boże”, w którym zawarł credo swojego życia, będącego ofiarą całopalną na ołtarzu wolności. Nie zważał na swoje życie. Szedł tam gdzie inni się bali. Pełnił posługę dla  chorych na tyfus i ta choroba doprowadziła do jego śmierci. W kościele, w którym zagramy, błogosławiony Wicek zaczął posługę kapłańską w dniu 15 lipca 1938 r. Zapraszamy was gorąco na wspólne wspominanie modlitewno-muzyczne, tego – mam nadzieję już wkrótce – świętego kapłana.

Maleo

ZAPROSZENIE

Organizator koncertu: Polska Fundacja Twórców Kultury oraz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger