Bezpieczeństwo najważniejsze!

Barbara SobieskaCzerwiec 22, 20183min1109

21 czerwca 2018 roku Komendant Główny PSP, Komendant Główny Policji, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wraz z przedstawicielami siedmiu organizacji harcerskich podpisali „Protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami”.
Dokument jest to efektem długiej współpracy przedstawicieli służb i organizacji harcerskich. Celem działania było wspólne wypracowanie rozwiązań, służących bezpieczeństwu dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach.

©ZHP / fot. Karolina Piotrowska

Bazując na doświadczeniu, wiedzy ekspertów i znajomości możliwości zostały wypracowane wspólne, ważne ustalenia – formalnie zebrane w Protokole.

©ZHP / fot. Karolina Piotrowska

Liczyliśmy na rzeczowe doradztwo w kwestiach bezpieczeństwa i się nie zawiedliśmy. W tym dialogu jest duża wartość. Komendanci obozów harcerskich będą mieli poczucie, że w sytuacji niebezpieczeństwa nie pozostaną sami. A wszystko to dla dobra powierzonych nam dzieci – podkreślił Wiesław Turzański, Sekretarz Generalny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Dokument zawiera zasady i procedury postępowania, które będą stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami państwowymi i regulacjami wewnętrznymi poszczególnych stron protokołu.
Harcerska Akcja Letnia stanowi niezwykle ważny element harcerskiego programu wychowawczego, stanowi podsumowanie śródrocznej pracy wychowawczej drużyny, jest szansą na przeżywanie przygody w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Każdego roku na obozy, kolonie i wyprawy wyrusza ponad 100 000 młodych ludzi.

©ZHP / fot. Karolina Piotrowska

Protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami z dnia 21 czerwca 2018 r.