Zmarła Barbara Wachowicz

Barbara SobieskaCzerwiec 7, 20182min493
Siódmego czerwca zmarła Barbara Wachowicz – autorka książek, wystaw, programów radiowych i telewizyjnych o Wielkich Polakach, inicjatorka wielu społecznych akcji, które mają na celu ratowanie polskiej tradycji i kultur, scenarzystka – Przyjaciółka harcerstwa.
Barbara Wachowicz-Napiórkowska została wyróżniona licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami, w tym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski czy Medalem Komisji Edukacji Narodowej, tytuł “Vox Populi” w konkursie “Mistrz Mowy Polskiej”, Złoty Krzyż za zasługi dla Harcerstwa Polskiego, Złoty Mikrofon, Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski. Autorka znanej serii “Wierna rzeka harcerstwa”.

Barbara Wachowicz zawsze chętnie spotykała się z harcerzami w Polsce, a także szerzyła ducha polskości poza granicami kraju przy współpracy z Polonią. Spotkania z Panią Wachowicz były niezapomniane, piękne historie, często śpiew, a przede wszystkim przyjacielskie nastawienie i chęć przekazania wielu pięknych historii.
Do zobaczenia przy innym ogniu…