XXII Harcerska Służba Lednica!

Barbara SobieskaMaj 30, 20182min487

Są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Zawsze uśmiechnięci odpowiadają za bezpieczeństwo i pogodę ducha pielgrzymów. W Spotkaniach Młodych LEDNICA 2000 harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej uczestniczą od samego początku! W corocznym Spotkaniu Młodych na Lednicy bierze udział kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów.

To ogromne wyzwanie dla organizatorów, ale jednocześnie możliwość pięknego zaangażowania. ZHR od dwudziestu dwóch lat pełni potrzebną służbę na Polach. Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 czerwca, jednak harcerze na Polach pojawiają się już w piątek, a przez symboliczną „Bramę Rybę” przechodzą jako ostatni. W tym roku zaplanowano 9 różnych służb: medyczna, porządkowa, łączności, medialna, ewangelizacyjna, liturgiczno-honorowa, interwencyjna, obozowa, kwatermistrzowska. Harcerska Służba Lednica ZHR cieszy się ogromną popularnością.

Z roku na rok przybywa zgłoszeń, chętnych do pomocy. Obóz znajdujący się po lewej stronie Pól jest okazały i przepełniony radosnym głosem harcerzy, gotowych pełnić wyjątkową służbę. Harcerze traktują spotkania na Polach Lednickich nie tylko jako swój obowiązek, ale również jako wyzwanie i przygodę. W tym roku zgłoszonych jest prawie 1000 uczestników!